Nīcā pagaidām kompensācijas nelūdz

Līdz šim neviens zemnieks nav vērsies Nīcas novada pašvaldībā ar lūgumu kompensēt stiprās krusas un lietusgāžu radītos zaudējumus, informē Nīcas novada domes izpilddirektors Andrejs Šakals.

Pašlaik nav iespējams pateikt, vai zemniekiem radīsies zaudējumi no tā, ka applūduši lauki, - ja ūdens savlaicīgi aizplūdīs, iespējams, zaudējumus nebūs, LETAI skaidroja Šakals.

Tā kā šāda dabas stihija ar tik lieliem krusas graudiem Nīcas novadā pieredzēta pirmo reizi, pašvaldības budžetā nav iepriekš paredzēti līdzekļi zaudējumu kompensācijai, turklāt zemniekiem šādos gadījumos ir iespēja vērsties pēc palīdzības Zemkopības ministrijā, piebilda Šakals. "Ja tomēr pašvaldībā kāds zemnieks vērsīsies ar lūgumu palīdzēt, domes deputāti izskatīs šo lūgumu un izvērtēs, kādas ir pašvaldības budžeta iespējas," informēja novada domes izpilddirektors.

Jau ziņojām, ka pirmdienas pēcpusdienā Nīcā no debesīm bira stipra krusa vairāk nekā stundas garumā, kas appludināja daudzus laukus un dārzus.

Vietām nodarīti postījumi ēkām, siltumnīcām.

Kā "Kursas Laikam" skaidroja zemnieks Mārtiņš Lūks, krusa gājusi it kā pa joslām un visvairāk skārusi tieši centra teritoriju.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā