Nīcā notiek Latvijas mūzikas skolu audzēkņu radošā nometne

No 30.jūlija līdz 4.augustam Nīcas vidusskolā notiek Latvijas mūzikas skolu audzēkņu radošā nometne PLUS, informē novada sabiedrisko attiecību speciāliste Gunita Šime.

Šogad tajā piedalās 63 audzēkņi no dažādām Latvijas vietām.

Nometnes vadītāja Astrīda Ķēniņa pastāstīja, ka šāda radošā nometne tiek organizēta jau 14. gadu un katru reizi citā Latvijas vietā. Pagājušajā gadā pulcējušies Rēzeknē un nolēmuši, ka jāorganizē otrā Latvijas malā. Daudzi audzēkņi ar prieku to apmeklē katru vasaru.
 
Kopā pulcējušies bērni no astoņu līdz 18 gadu vecumam, viņu sagatavotības līmenis ir atšķirīgs, taču tā ir iespēja ikvienam paaugstināt savas muzikālās prasmes un iemaņas, kā arī sadarbību ar vienaudžiem, patstāvību. Katru dienu dalībnieki muzicē sešas septiņas stundas. Brīvajā laikā viņi sporto, piedalās talantu konkursos, plenēros, piektdien dosies uz Jūrmalciema pludmali. Nekādu nopietnu pārkāpumu neesot. Iespējams, tur pie vainas ir jau ierastā sodu sistēma – pārkāpējam ārpus kārtas jāspēlē gammas un to neviens īpaši nevēloties.

Rīkojot vasaras nometnes dažādās novados, ir vēlme kaut ko īpašu un atšķirīgu iegūt no šīs vietas. Trešdien bijusi jauka tikšanās ar Nīcas etnogrāfiskā ansambļa dalībniecēm. Viņas ieradušās tautastērpos un mācījušas skolēniem Nīcas tautasdziesmu un garo saucienu. Tās nometnes dalībnieki izpildīs arī koncertos: ceturtdien, 2.augustā, pulksten 17 Nīcas evaņģēliski luteriskajā baznīcā un sestdien,  4. augustā pulksten 14. Nīcas kultūras namā. Improvizētas uzstāšanās nelielās grupās notikušas vakarā pie moteļa "Nīcava" un tūrisma informācijas centra.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā