Nīcā deg meža semsedze; Rokasbirzē aizdegas vieglā automašīna

Otrdien pulksten 18.53 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Nīcas pagastu, kur dega meža zemsedze piecu hektāru platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās Otaņķu pašvaldības ugunsdzēsības formējums un Valsts meža dienests. Pulksten 21.38 ugunsgrēks likvidēts.

Vēl ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Lielā ielā Grobiņā, Kuldīgas ielā Liepājā un Kuldīgas ielā Ventspilī, kur dega atkritumi, kā arī Ziedu ielā Rokasbirzē, kur dega vieglā automašīna 0,4m2 platībā, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vendija Pikše.

Diennakts laikā VUGD devās arī uz vairākiem kūlas ugunsgrēkiem – Ģ.Baloža ielā Liepājā kūla dega 800m2 platībā, Kokneses ielā Liepājā 300m2, Grobiņas novada Bārtas pagastā 200m2, Dzirnavu ielā Piltenē 600m2 un 200m2, P.Stradiņa ielā Ventspilī 15m2, Kuldīgas novada Kurmāles pagastā 0,5 hektāri, Katedrāles ielā Liepājā 300m2, Kuldīgas novada Padures pagastā 0,2 hektāri. Grobiņas novada Grobiņas pagastā 0,4 hektāri.

VUGD atgādina, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju uzmanīgi rīkoties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas rezultātā neizceltos postošs kūlas vai meža ugunsgrēks. Gadījumā, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112!

Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 130 izsaukumus – 97 uz ugunsgrēku dzēšanu un 22 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinoši.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā