Nedēļas nogalē notiks iemīļotais Bārtas kartupelis

''Katrā ''Bārtas kartupelis'' par spīti tam, ka ikreiz airējam uz priekšu, vienmēr mēdzam atskatīties atpakaļ. Šogad, lai redzētu, kas tur aiz muguras, ar binokli būs par maz. Vajadzēs ko jaudīgāku. 2017. gada laivu stāsts – Akmens laikmets,'' savā mājaslapā raksta Bārtas kartupeļa rīkotāji - uzņēmums "Sofijas laivas".

''Iespējams, jautāsiet – kāpēc! Un ja tā, tad ar šī gada kartupeļa tēmu būsim trāpījuši mērķī. Mums ir aizdomas, ka esat palaidis garām vēsti, par kuru ziņoja šajā vasarā daudzi Latvijas mediji. Jūnijā, tīrot savu piemājas dīķi, otaņķnieks Ādolfs uzgāja dīvainus kaula priekšmetus. Nododot tos Latvijas vēstures muzeja ekspertiem, tika secināts, ka tie ir akmens laikmeta aļņa ragu kapļi. Mūsu senais sencis tos bija izmantojis zemes apstrādei pirms apmēram 8000 gadu, iekopjot savu mazdārziņu kaut kur Bārtas upes lejtecē pie Liepājas ezera. Starp citu, Nīcas novads lepojas, un pamatoti, ar saviem skaistajiem dārziem. Izrādījās, tam visam ir ļoti senas tradīcijas. Unikalitāti šim atradumam piedod atziņa, ka nekas tamlīdzīgs līdz šim nekad nav atrasts Dienvidkurzemes teritorijā. Pirms tam bija pamatotas šaubas, ka šis purvainais apvidus nebija piemērots dzīvošanai. Nu tad papētīsim, kā tur īsti bijis,'' aicina rīkotāji.

Bez pētniecības darbiem, paredzēti arī praktiskākas dabas nodarbe ikvienam. Rīkotāji sola arī pacienāt ar meksikāņu kartupeļu burito kopā ar izcilu akmens laikmeta delikatesi – trusi!

Šogad pamainīts sacensību maršruts. Starts 30. septembrī pulksten 10 jaukākajā Bārtas upes atpūtas bāzē ''Ods''. Finišs – ''Upeskrasti'', Nīca. Kopējais airējamais gabals – 15 kilometri.

''Vēl, kā ierasts, pacīnīsimies par Nīcas šproti, klausīsimies dzīvo mūziku, uzmetīsim kartupeli, sasildīsimies Sofijas SPA un, visbeidzot, satiksim atkal viens otru!''

Pievieno komentāru

Nīcā