Nākamnedēļ apbalvos Olimpiskās dienas konkursu uzvarētājus, tai skaitā nīceniekus

Šā gada Latvijas Olimpiskās dienas eseju, zīmējumu un fotokonkursa uzvarētāju svinīgā apbalvošana notiks otrdien, 20.novembrī, informē Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos Ilze Āķe-Vīksne. Balva būs arī Nīcas vidusskolai.

LOK, rīkojot Olimpisko dienu Latvijā, izsludināja trīs radošos konkursus bērniem un jauniešiem. Pirmskolas un sākumskolas izglītības iestāžu audzēkņi tika aicināti piedalīties zīmējumu konkursā "Latvijas sportisti Olimpiskajās spēlēs Londonā" un foto konkursā - "Olimpiskās dienas dalībnieku nostāšanās Olimpisko apļu formā", bet vecāko klašu skolēni - literāro darbu konkursā "Kā es kļūšu par Latvijas olimpieti".

Āķe-Vīksne norādīja, ka konkursam iesniegtie darbi liecina, ka vasarā notikušās Olimpiādes spēles Londonā un tajās gūtie Latvijas sportistu panākumi ir pamanīti un iespaidojuši jauno paaudzi. Tā, piemēram, zīmēšanas konkursā vairumā gadījumu zīmēts divkārtējais Olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs un Olimpiskās bronzas medaļas ieguvēji pludmales volejbolā Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš.

Arī eseju konkursā "Kā es kļūšu par Latvijas olimpieti" pamatskolas un vidusskolas skolēni ir ietekmējušies no notikumiem Olimpiādes spēlēs Londonā, iekļaujot savos darbos tādas sporta leģendas kā sprinteri Useinu Boltu vai peldētāju Danielu Felpu un arī Latvijas redzamākos sportistus.

Zīmējumu konkursā "Latvijas sportisti Olimpiskajās spēlēs Londonā" uzvarējusi Kuldīgas novada Vārmes pamatskolas 4. klases skolniece Krista Lange, kura zīmēja pludmales volejbolistus Pļaviņu un Šmēdiņu spēlē ar pretinieku, 2. vietu ieguvusi Ciblas vidusskolas 1. klases skolniece Inta Sejmuškina, zīmējot Māra Štromberga finālbraucienu BMX trasē, bet 3. vietā ierindojies Krimuldas vidusskolas 1. klases skolnieks Tomass Treijs, kurš zīmēja BMX riteņbraucēju.

Eseju konkursā "Kā es kļūšu par Latvijas olimpieti" uzvarējis Aknīstes vidusskolas 11. klases skolnieks Raivis Petroks. Eseju konkursa 2. vietā ierindojies Salaspils 1. vidusskolas skolnieks Toms Čudars, bet 3. vietu izcīnījusi Madonas novada Liezeres pamatskolas skolniece Zane Utināne-Zvidre. Savukārt veicināšanas balvas par uzrakstītajām esejām saņems Guntis Skudra no Madonas novada Dzelzavas pamatskolas 6.klases un Līga Garbunova no Neretas novada Mazzalves pamatskolas 8.klases.

Par fotokonkursa "Olimpiskās dienas dalībnieku nostāšanās Olimpisko apļu formā" uzvarētāju žūrijas komisija izvēlējusies Zasas vidusskolas fotogrāfiju, 2. vietu ieguvuši Daugavpils 3. vidusskolas "olimpiskie apļi", bet 3. vietu ieņēmusi Ventspils 2. vidusskola. Trīs skolu kolektīvi - Rīgas Pārdaugavas pamatskolas, Nīcas vidusskolas un Jaunpiebalgas bērnudārza kolektīvi - saņems fotokonkursa veicināšanas balvas.

Tāpat plānots arī seminārs Olimpiskās dienas organizētājiem par notikušo pasākumu, jaunajām idejām un redzējumiem, kas nākotnē palīdzētu Latvijas Olimpisko dienu rīkot vēl plašāk.

Konkursu uzvarētāji balvās saņems Apple planšetdatorus un foto aparatūru, Olimpiskās sporta mugursomas pildītas ar saldumiem, LOK izdoto grāmatu "Latvija Londonā”, kā arī gada abonementu žurnālam "Sports".

Apbalvošana notiks Olimpiskajā sporta centrā Rīgā plkst.13.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā