Margrieta Lākute Nīcas novadā svin 100 gadu jubileju

Kalnišķos, skaistā vietā, meža ielokā, simto dzimšanas dienu atzīmēja  Margrieta Lākute (dzim. Matute). Viņa priecājas, ka sagaidījusi lielo jubileju. Mazdēls izgatavojis izgaismotu sienas dekoru ar apaļo gadu skaitu, kas ik brīdi atgādina par nozīmīgo faktu.
Kalnišķos aizvadīts viss mūžs. Saviem vecākiem Margrieta bija vienīgā meita un vecāku saimniecībā palīdzēja visos darbos gan tolaik, kad mācījās Ezera skolā, gan vēlāk, pirms kolhoza nodibināšanas. Darba gadi nebija viegli – fermā slauca govis, kopa teļus un zirgus, strādāja par piena vedēju. Agrākā darbabiedrene Beāta Balčus smej, ka M.Lākute nodarbojusies ar svarcelšanu – apbraukājot privātās saimniecības zirgu pajūgā, nācās cilāt smagās kannas, informē Nīcas novada sabiedrisko attiecību speciāliste Gunita Šime.
Simtgadīgā māmuļa ir labestīga un mīļa, labprāt parunājas, priecājas par ciemiņiem. Viņa vēl labi redz, var sevi apkopt  un arī zāles reti vajadzīgas. Neskatoties uz dzīves grūtībām, vienmēr bijusi optimistiska un moža, centusies daudz nekreņķēties.
Ikdienas gaitās jubilārei palīdz dēls Harijs, bieži no Rucavas atbrauc meita Dzintra. Pēdējos gados māmuļa vairāk atpūšas, bet vasarā labprāt dodas pagalmā. Margrietas Lākutes dzimtā ir trīs bērni, septiņi mazbērni, trīspadsmit mazmazbērni un viens mazmazmazbērniņš.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā