Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas pusē lietuviešus bieži pieķer kāpu aizsargjoslu noteikumu pārkāpšanā 1

Liepājas apkārtnes novados šovasar kāpu aizsargjoslu noteikumu pārkāpšanā pieķerti vairāki lietuvieši. Kaimiņvalsts atpūtnieki visvairāk grēko, izbraukājot kāpas vai aizliegtās vietās slejot teltis.

Nīcas novada pašvaldības policists Raivis Tapiņš aģentūrai BNS pastāstīja, ka šovasar pārkāpējus visbiežāk pieķer Papes dabas parka teritorijā, īpaši nedēļas nogalēs. Lai gan Papes dabas parkā izvietots informācijas stends, kurā trīs valodās norādīti parka izmantošanas noteikumi, kaimiņvalsts iedzīvotāji, vēloties maksimāli tuvu piebraukt jūrai, iebrauc kāpās un tur atstāj transporta līdzekļus.
Par šo pārkāpumu vairāki cilvēki sodīti, daži izsprukuši sveikā ar brīdinājumu.

Savukārt Rucavas novada pašvaldības policists Jānis Pričins informēja, ka šā novada piejūras teritorijā – Nidā un Papē – lietuvieši visbiežāk pārkāpj noteikumus, slejot teltis neatļautā vietā – piejūras kāpās. Par šo pārkāpumu var uzlikt 20 latu naudas sodu.

Pārkāpējs sodu var samaksāt uzreiz vai arī viņam sastāda protokolu.

Pričins gan atzina, ka no protokola sastādīšanas kaimiņvalsts atpūtniekiem ir maz jēgas, jo lietuvieši visbiežāk aizbrauc, sodu nesamaksājuši.

Pāvilostas novada pašvaldības policists Arnis Vītoliņš teica, ka situācija ar kāpu izbraukātājiem ir ļoti slikta. Atpūtnieki kāpās iebrauc ar dažādiem transporta līdzekļiem, arī autobusiņiem, jo grēko arī tūristu grupas.

Viskritiskākā situācija ir Ziemupes dabas lieguma teritorijā. Atpūtnieki ne tikai iebrauc kāpās, bet atstāj pēc sevis arī daudz atkritumu.

"Vislielākā sāpe ir ar lietuviešiem – pārkāpējiem sastāda protokolu, taču viņi aizbrauc nesamaksājuši," sacīja Vītoliņš.

Pateicoties kāda iedzīvotāja aktīvai rīcībai, šovasar Pāvilostas novadā izdevies pieķert kādu motociklistu, kurš vizinājies kāpu teritorijā.

Pavisam šogad Pāvilostas novadā par transportlīdzekļu iebraukšanu kāpu aizsargjoslā sodīti desmit pārkāpēji.

Pārkāpējus soda arī Valsts vides dienesta Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti.

Liepājas pusē Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti šovasar sastādījuši četrus protokola paziņojumus bez vadītāja klātbūtnes, bet diviem šoferiem noformēti protokoli.

Par mehānisko transportlīdzekļu pārvietošanās, tostarp stāvēšanas vai apstāšanās, noteikumu pārkāpšanu Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes krasta kāpu aizsargjoslā, pludmalē vai īpaši aizsargājamā dabas teritorijā uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 50 līdz 100 latiem.

Par tādiem pašiem pārkāpumiem, ja tie izdarīti atkārtoti gada laikā uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 100 līdz 250 latiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

zigma

Katru gadu pašvaldības policija raksta protokolus, bet naudiņu nav no kā iekasēt. Pirms pieciem gadiem jau it kā izveidoja datu bāzi, lai Dabas aizsardzības pārvalde varētu atrast pārkāpējus pēc automaīinu numuriem. Nekas nenotiek!
Vien,mēr izrādās par maz pierādījumu...

pirms 8 gadiem, 2011.07.11 10:17

Nīcas novadā