Liepājā, Rucavā un Nīcā savākts vairāk nekā 1000 parakstu par Liepājas - Palangas šosejas kritisko stāvokli 3

Rucavas novada domes vēstuli Satiksmes ministrijai, kurā pašvaldība norāda uz autoceļa Liepāja-Palanga (A11) kritisko stāvokli Nīcā, Rucavā, un Liepājā, parakstījis vairāk nekā tūkstotis iedzīvotāju, parakstu vākšana turpināsies vēl šodien un rīt, "Rietumu Radio" informēja Rucavas novada domes pārstāve Dace Mieme.

Kā informēja Mieme, Rucavā vēstuli parakstījuši ap 650 iedzīvotāju, Nīcā - 600, bet Liepājā - ap 100. Nelielais parakstu skaits Liepājā esot skaidrojams ar to, ka parakstu vākšana notiek tikai vienā vietā - veikalā "Šokolāde" - un nav izdevies realizēt ieceri par parakstu vākšanas organizēšanu pilsētas lielveikalos. Kā atzina novada domes pārstāve, ļoti aktīvi ir Nīcas un tās tuvējās apkārtnes iedzīvotāji.

Rucavas novada domes priekšsēdētāja Līga Stendze piekrīt ceļu uzturētāja "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) Liepājas nodaļas vadītājas Baibas Kampmanes nesen sacītajam, ka satiksmei bīstamu bedru uz autoceļa Liepāja-Palanga šobrīd nav. Viņa atzīst, ka lielās bedres, kurās vēl nesen savu spēkratu sabojājis neviens vien Rucavas un tās apkārtnes iedzīvotājs, patiešām ir aizlāpītas.

Kā "Rietumu Radio" atzina Stendze, ceļa sliktais stāvoklis ietekmē ne vien novada iedzīvotāju pārvietošanos, bet arī, piemēram, velotūristus, kuri vasarās ir bieži viesi. "Bija gadījums, kad Rucavas tūrisma informācijas centrā ieradās satraukts velotūrists, sakot, ka ir nomaldījies, braucis pa ļoti sliktu ceļu, un lūdza, lai parāda īsto," stāsta Stendze. Viņa atzīst, ka bijis kauns ceļotājam teikt, ka "šis ir mūsu vienīgais ceļš". Arī Mieme zina stāstīt, ka velotūristi, pārvietojoties pa Liepājas-Palangas ceļu, ir sabojājuši velosipēda riepas un pat tūrisma izstādes apmeklētāji Viļņā esot informēti par dramatisko ceļa stāvokli. Taču visvairāk sliktais ceļš ietekmējot to cilvēku ikdienu, kuri ik dienu no Rucavas dodas uz darbu Liepājā, un tādu novadā esot daudz.

Jau ziņots, ka par pašlaik pieejamo finansējumu uz autoceļa Liepāja-Palanga nekādi lielāki darbi par bedru lāpīšanu nav iespējami, "Rietumu Radio" sacīja ceļu uzturētāju LVC Liepājas nodaļas vadītāja Baiba Kampmane. Viņa nedēļas nogalē apsekojusi šo ceļu un secinājusi, ka satiksmei bīstamu bedru uz tā neesot.

Kā informēja Kampmane, no gandrīz 1000 kilometru grants un asfalta seguma ceļu bijušā Liepājas rajona teritorijā 70% pašlaik atrodas sliktā vai ļoti sliktā stāvoklī. Atlikušo 30% stāvoklis esot vērtējams kā labs un apmierinošs.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

to šoferis

Kas tu par šoferi, ja liekas ka šis ir viens no vislabākajiem???? Laikam neesi sen nekur braucis! Šis un vēl uz Priekuli, uz Ventspili-tie ir manā skatījumā paši sliktākie un tieši rajona robežās!!! Pat Grobiņa-Bārta ir daudz labāks.

pirms 8 gadiem, 2012.03.29 19:22

Vakar jau Sastrēgumstundā bija skaidrs, ka nekas nebūs un cerēt nav uz ko

pirms 8 gadiem, 2012.03.29 18:51

šoferis

Nav ko darīt? Tas ir bijušajā Liepājas rajonā viens no labākiem ceļiem! Tad jau katrā vietā var savākt 1000 parakstus!

pirms 8 gadiem, 2012.03.29 13:56

Nīcas novadā