Lejaskurzemē kūla visvairāk degusi Nīcas novadā; vismazāk - Rucavā 1

PRECIZĒTS VISS TEKSTS. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ir nosūtījis vēstuli Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, kurā ir apkopota informācija  par kūlas ugunsgrēku skaitu pašvaldību novados un republikas pilsētās no 2010. līdz 2013. gadam.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde pašvaldību attīstības un pārraudzības jomā, tāpēc VUGD aicina uzlabot pārraudzību pār pašvaldībām attiecībā uz teritorijas sakopšanu, lai tās veiktu nepieciešamos pasākumus – novērstu kūlas veidošanos, kā rezultātā pašvaldību pārziņā esošajās teritorijās tiktu ierobežota kūlas ugunsgrēku izcelšanās iespējamība. Turklāt pēc VUGD rīcībā esošās informācijas apmēram 70 % kūlas ugunsgrēki notikuši pašvaldībām piederošajās teritorijās.

VUGD aicina veikt pastiprinātu uzraudzību pār to, kā pašvaldības veic obligāto zemes aizsardzības pasākumu (zemes apsaimniekošanas pasākumi un zāles pļaušana, lai novērstu kūlas veidošanos) izpildi un kontroli savās administratīvajās teritorijās, t.sk., pašvaldībām piederošajos zemes gabalos, par kuru nepildīšanu atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 51.panta otrajai daļai paredzēta administratīvā atbildība.

VUGD norāda, ka Latvijā gadu no gada ir tādi novadi, kur šo ugunsgrēku skaits mērāms desmitos, bet ir novadi, kur nav reģistrēts neviens kūlas ugunsgrēks, piemēram, Vārkavas novads piecus gadus ir "pa nullēm". Visaugstāk sarakstā - 32. vietā - no apkārtējiem ir Nīcas novads ar gandrīz 400 tūkstošiem degušu kvadrātmetru, 39. vietā seko Grobiņas novads. Saraksta beigu daļā ir Vaiņodes, Durbes un Rucavas novadi. Rucavā pēdējos divus gadus kūlas ugunsgrēki nav reģistrēti.


Pašvaldību saraksts pieejams šeit.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Nīcā