Lejaskurzemē aicina aktīvi pavadīt brīvdienas un doties dabā

Četri pārgājieni – ar slēpēm, ar velosipēdiem, laivās un kājām – veidos vienotu ciklu, kuru laikā būs iespējams ne tikai aktīvi pavadīt brīvdienas, bet arī iepazīt un izbaudīt dabas jaukumus Lejaskurzemē.

Jau sestdien Bernātos notiks pirmais no četriem pārgājienu cikla pasākumiem, kas veltīts dabas aizsardzības simtgadei Latvijā, pastāsta Latvijas Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Liepājas nodaļas vecākais valsts vides inspektors Andris Maisiņš.

Jubileja saistīta ar Latvijā pirmās aizsargājamās dabas teritorijas – Moricsalas rezervāta – izveidi 1912. gadā. A. Maisiņš atzīst, ka līdzīgi pārgājienu cikli organizēti arī padomju gados, būtībā tā ir veca un laba lieta, tikai nedaudz piemirsta. “Tas ir pirmais sākums. Cerams, ka izdosies un cilvēki aktivizēsies.”

Šīs nedēļas nogalē Bernātu dabas parkā tiek gaidīti slēpotāji. Pārgājiena dalībnieku pulcēšanās pulksten 9.30 stāvlaukumā aiz atpūtas bāzes “Draudzība”. Kopējais maršruta garums būs aptuveni deviņi kilometri. Slēpotājiem jāierodas ar savu ekipējumu. Tiem, kuriem nav slēpju, būs iespēja piedalīties kā nūjotājiem. Gājiens pastaigas solī vienā virzienā varētu ilgt aptuveni divas stundas, rēķina A. Maisiņš. Pusēnu kalnā aptuveni stundu varēs baudīt atpūtu dabā, iedzert siltu tēju. Pēc tam jārēķinās aptuveni ar pāri stundām, lai atgrieztos mājup.

Vēlāk pavasarī un vasarā notiks velo un kājnieku pārgājieni, kā arī būs ūdens maršruts. Maijā velosipēdisti varēs nobraukt 35 kilometrus maršrutā, kas vijas pa Ruņupes ieleju. Savukārt jūnijā krustu šķērsu varēs izstaigāt Embūtes gleznaino apkaimi, kas, pēc vides inspektora domām, daudziem ir vēl visai neatklāta vieta. Cikla noslēgumā jūlijā Papē varēs izbraukt ar laivām. Visus četrus pārgājienus atbalsta attiecīgo novadu – Nīcas, Priekules, Vaiņodes un Rucavas – pašvaldības.

UZZIŅAI:
* Slēpotāju pārgājiens – 18. februāris, Bernāti.
* Velo pārgājiens – 19. maijs, Ruņupes ieleja.
* Kājnieku pārgājiens – 9. jūnijs, Embūte.
* Ūdens maršruts – 7. jūlijs, Pape.
* Sīkāku informāciju par pārgājieniem var gūt Dabas aizsardzības pārvaldes mājaslapā www.daba.gov.lv.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā