"L&T" direktors: Konflikts Nīcā ir norimis

Konflikts, kas vasaras sākumā Nīcas novadā bija radies starp atkritumu apsaimniekošanas iepirkuma uzvarētāju - uzņēmumu "L&T" - un novada uzņēmējiem, pašlaik ir norimis.

Tā apgalvo "L&T" direktors Reinis Ceplis, vēsta LETA.

Lai gan lielākā daļa Nīcas novada iedzīvotāju līgumu bija parakstījuši, tomēr vairāki uzņēmēji iebilda pret atsevišķiem līguma punktiem.

"Tagad situācija ir par 99% uzlabojusies. Diskusijas ir, bet visiem izdabāt nav iespējams, likumdošana uzliek visiem vienādus noteikumus. Taču emociju vilnis tagad ir noplacis," atzina Ceplis. Uzņēmējiem nav tiesību neparakstīt līgumus par atkritumu apsaimniekošanu. Viņš pauda cerību, ka likumdošanā tomēr tiks veiktas izmaiņas, lai uzņēmējiem būtu tiesības pašiem izvēlēties uzņēmumu, ar kuru slēgt līgumu par atkritumu apsaimniekošanu.

"Pats kā uzņēmējs gribētu pirkt individualizētu pakalpojumu par individuālu cenu. Diemžēl Latvijas likumdošana to nepieļauj, - atkritumu apsaimniekošanā pēc šī pakalpojuma iepirkšanas konkursa atkritumi tiek savākti par standarta cenu par standarta noteikumiem gan no iedzīvotājiem, gan komersantiem ar minimālām izmaiņu iespējām," iepriekš atzina Ceplis.

Uz situācijas ačgārnumu "L&T" esot norādījis gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), gan Saeimas Tautsaimniecības komisijas sēdēs.

Ceplis skaidro, ka situācija ir labvēlīga iedzīvotājiem, jo vienādu cenu iegūst visi. Savukārt komersanti ir ierobežoti brīvi izvēlēties sev tīkamāko pakalpojuma sniedzēju. "Līdz ar to, ja nākotnē būs iespēja pašvaldībā atdalīt komersantus no iedzīvotājiem, visi dabūs to, ko vēlas," uzskata Ceplis.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā