Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Klēti atjaunos pakāpeniski

Nīcas Dižās muižas klētij uzsākta jumta seguma nomaiņa. Pamazām, piesaistot projektu līdzekļus, te plānots veidot kultūras un informācijas centru.

 Vietējās nozīmes Valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa statuss, kā arhitektūras vērtībai Nīcas Dižās muižas klētij piešķirts pirms gada. Nīcas pašvaldība to nekavējoties ierakstījusi Zemesgrāmatā un uzsākusi tās tehniskā stāvokļa novērtējumu.
Pagasta projektu koordinatore Liene Otaņķe zina teikt, ka jumta seguma remontam būtu nepieciešams ap 14 tūkstošiem latu, tāpēc pagaidām to paredzēts veikt tikai ēkas vienā pusē. Šim nolūkam piesaistīti Valsts Kultūrkapitāla fonda projektu konkursa līdzekļi – četri tūkstoši latu, bet pašvaldības rocība ļauj izmantot trīs tūkstošus latu. “Patlaban tiek noņemti dakstiņi, vēl jāatsedz spāres, lai redzētu, cik lielus postījumus laika apstākļi tām nodarījuši, diemžēl izskatās, ka varētu būt sliktāk nekā sākumā bijām domājuši,” spriež L. Otaņķe. “Augustā sniegsim Kultūrkapitāla fondam nākamo projektu, lai iegūtu līdzekļus jumta otras puses remontam.”
Nīcas Dižās muižas klēts datēta ar 18. gadsimta nogali, tā vērtīga ar savu interesanto akmeņu mūrējumu, dekoratīvajām logu ailēm un otrā stāva durtiņām. Lai pasūtītu ēkas remonta tehnisko projektu, vēl nepieciešams veikt tās lietojuma maiņu, jo līdz šim tai ir noliktavas statuss.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā