Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izsludina konkursu “Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā”

Pasaules Dabas Fonds (PDF) izsludina konkursu ''Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2018''. Balva tiks pasniegta Baltijas jūras reģionā visdraudzīgākajiem lauksaimniekiem, kas rāda priekšzīmi, kā ar mūsdienīgām metodēm var samazināt barības vielu noplūdi Baltijas jūrā, vienlaikus arī veiksmīgi attīstot savu saimniecību, informē konkursa organizators.

Lauksaimniekiem bieži tiek pārmesta Baltijas jūras eitrofikācija (jūras aizaugšana ar aļģēm), jo lauksaimnieciskā darbība ir galvenais avots slāpekļa un fosfora nonākšanai jūrā. Kritika tiek izteikta arī tāpēc, ka lauksaimniecībai ir potenciāls ievērojami samazināt savu ietekmi eitrofikācijas procesā, sperot soļus ilgtspējīgas saimniekošanas virzienā. Konkursa mērķis ir izcelt konkrētus labu iniciatīvu piemērus, kas tiek īstenoti ap Baltijas jūru. Tāpat arī PDF vēlas iedvesmot lauksaimniekus un lēmumu pieņēmējus, kā pārmaiņas ilgspējīgākas lauksaimniecības virzienā nav necaurejama siena.

PDF konkursam aicina pieteikt individuālus lauksaimniekus, ģimenes piemāju saimniecības un lauksaimniecības uzņēmumus — gan tradicionālos, gan bioloģiskos. Konkursa gaitā katrā no Baltijas jūras reģiona valstīm žūrija izvēlēsies vienu nacionālā līmeņa uzvarētāju, kurš saņems sertifikātu un naudas balvu 1000 eiro apmērā. Nacionālā līmeņa uzvarētāji pārstavēs savu valsti finālā, kurā starptautiska žūrija izvēlēsies vienu reģiona uzvarētāju — titula ''Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2018'' ieguvēju. Fināla uzvarētājs, kurš ir parādījis labāko saimniekošanas praksi visā reģionā, saņems sertifikātu un naudas balvu 10 000 eiro apmērā.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā