Irēna un Mārtiņš Krētaiņi Nīcas novadā jau 15 gadus audzē pircēju iecienītu produkciju

ZS “Silvas” Nīcas novada Paipu ciemā nodarbojas ar dārzeņu, salātu un garšaugu audzēšanu. Kopš saimniecības izveidošanas 2004. gadā tajā plecu pie pleca darbojas Irēna un Mārtiņš Krētaiņi. Par spīti tam, ka savulaik abu ieguldīto darbu siltumnīcu būvniecībā un augu audzēšanā izpostījusi vētra, Krētaiņi nav metuši visam ar mieru, bet turpinājuši darboties izvēlētajā lauciņā – zemkopībā.

Vaicāti, kas ir tā produkcija, ko savā saimniecībā izaudzē Krētaiņu pāris, abi smejot teic, ka vieglāk ir nosaukt, kas šeit netiek audzēts. Lielāko daļu sortimenta veido agrie dārzeņi un dažnedažādi garšaugi – sākot ar dillēm, lokiem, salātiem un beidzot ar rukolu, spinātiem, kas Latvijā popularitāti iekarojuši vien pēdējos gados. Tāpat siltumnīcās aug agrie kāposti, tajā skaitā puķkāposti. Sekojot ēdāju modei un tendencēm produktu apritē, Krētaiņi saimniecībā nolēmuši audzēt arī iecienīto pak-choi jeb Āzijas kāpostu, kā arī mizūnu, sinepju lapas. “Tie, kas salu nebaidās,” par galveno principu audzējamo augu atlasē saka M. Krētainis. “Sēšana un visa darīšana siltumnīcās mums sākas jau janvāra beigās, februāra sākumā,” pastāsta I. Krētaine.

No pavasara līdz vēlam rudenim saimniecībā izaudzēto Krētaiņi realizē Liepājas Pētertirgū. Jau vairāk nekā desmit gadus ZS “Silvas” tur ir savs stends, uz kuru pastāvīgie klienti ceļu zina.

Plašāk par Krētaiņu saimniekošanu lasiet "Kursas Laika" 14. marta numurā!

Pievieno komentāru

Nīcas novadā