Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iepazīst karjeras iespējas laukos

Latvijas Jauno zemnieku kluba (JZK) projekta “Karjeras dienas laukos” trīs pasākumu ciklu noslēdza “Augļu un dārzeņu nedēļa”. Interesenti iepazinās ar gurķu un tomātu audzēšanu Nīcas pagasta “Silvās”.

Liepājas rajonā projektam atsaucās un visus JZK piedāvātos pasākumus apmeklēja Virgas pamatskolas skolēni. Skolotāja Sarma Henke novērojusi, ka ar katru pasākumu atraisās jauniešu interese, viņi tajos iesaistījuši arī draugus.

Līdzi atbraukušas arī vairākas māmiņas. Viņas teic, ka karjeras izvēle būšot bērnu pašu ziņā, bet esot interesanti pabūt dažādās vietās un redzēt atšķirīgus saimniekošanas variantus.

Četru skolēnu komanda – Laura Šekeruka, Vika Romaško, Arta un Aigars Egliņi-Eglīši – kopā ar skolotāju Dainu Liecinieci svētdien dosies uz Jelgavu, lai piedalītos “Karjeras dienu laukos” noslēguma pasākumā. Viņi prezentēja mājas darbu – stāstīja par savu izsapņoto bioloģisko saimniecību, kurā ražo biezpienu ar zaļumiem un divu veidu piedevām. Viņu mērķis – šiem produktiem iegūt zīmolu “Zaļā karotīte”. Skolēni izzinājuši, kādi kritēriji jāizpilda un kādi produkti Latvijā to jau ieguvuši.

Laura un Vika atzīst, ka pasākumam Jelgavā vēl jāpagatavojas, bet komandas zaļie krekliņi viņām jau mugurā.

Projekta koordinators Māris Šņickovskis vērtē, ka Virgas bērnu aktivitātes pamatā, iespējams, 60 procenti ir skolotāju, bet pārējie 40 –viņu pašu darbs. JZK esot gatavs jauniem projektiem lauku bērnu dzīves vides pārmaiņu rosināšanai.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā