Gudrinieks, kas vislabāk zina par Bārtas upi, ir atrasts

Visu februāri Kurzemes skolu 7.-12. klašu skolēniem bija iespēja aizpildīt „Sofijas laivu” izsludināto viktorīnu „Ko tu zini par Bārtas upi?”. Nu ir noskaidroti uzvarētāji, kas jau šogad savu klasi vedīs aktīvā tūrisma ekskursijā.

Atsaucība šoreiz bija gan no lielajām Liepājas skolām, gan arī mazākām apkārtnes skolām. Patīkami, ka savu dalību viktorīnā pieteica arī Liepājas bērnu nams un pat viena gana atraktīva autoskola.

Rezultāti ir apkopoti un „Sofijas laivas” ar prieku paziņo, ka savu klasi divu dienu nobraucienā pa Bārtas upi šovasar vedīs Luīze Sēliete no Liepājas 1. ģimnāzijas.

Otro vietu godam izcīnīja Sikšņu pamatskolas 7. klase ar savu aktīvo klases audzinātāju Agritu Brizgu un viņi dosies vienas dienas braucienā pa Bārtas upi.

Savukārt trešie izrādījās Bārtas pamatskolas 9. klases skolēni ar Lauru Rūsiņu priekšgalā - viņiem vienas dienas nobraucienss pa Liepājas Cietokšņa kanālu.

„Sofijas laivas” pateicas visiem dalībniekiem par dalību viktorīnā!

Viktorīnas laikā skolēni varēja uzzināt daudz jauna un interesanta par skaisto Dienvidkurzemes upi. Gan to, ka pa Bārtu savulaik pludināts pat 10 000 baļķi dienā, gan to, ka upi rotājis reiz viens no garākajiem un skaistākajiem ozolkoka tiltiem Latvijā.

Viktorīnas grūtākie jautājumi izrādījās par Cionas salu Bārtas lejtecē, uz kuras 20. gs. 20-30 tajos gados atradies plostnieku iecienīts krogs, kā arī jautājums par tvaikoni „Bārta, kura liktenis ir patiešām neticams – 2. pasaules kara laikā tas tiek nogremdēts, tad izcelts, atjaunots un turpinājis savus kuģojumus, līdz atkal uzskrējis uz sēkļa un nogrimis pie Ventspils jau miera laikos.

Pievieno komentāru

Nīcā