Graudu pārstrādātāja "Otaņķu dzirnavnieks" apgrozījums pērn saruka par 1,8% 1

Graudu pārstrādātājs un transporta pakalpojumu sniedzējs "Otaņķu dzirnavnieks" pagājušajā gadā strādāja ar 14,198 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,8% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 1% - līdz 568 875 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka, neraugoties uz nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, kompānijas darbība aizvadītajā gadā ir vērtējama kā apmierinoša, jo uzņēmumam daļēji izdevās īstenot nospraustos mērķus, no kuriem galvenie bija turpināt atjaunot un palielināt transporta parku, nostabilizēt meitas uzņēmuma darbību Lietuvā, pabeigt remontdarbnīcas būvniecību, uzsākt jauna graudu pārstrādes ceha izbūvi un nomainīt iekārtas, vēsta LETA.

Kompānijas vadība norāda, ka visas iepriekš minētās aktivitātes ir vērstas uz kvalitatīvāku klientu apkalpošanu, kvalitatīvāku produktu ražošanu, kā arī darbinieku darba apstākļu uzlabošanu un uzņēmuma efektivitātes paaugstināšanu.

"Otaņķu dzirnavnieks" vadība arī atgādina, ka aizvadītajā gadā gandrīz nenotika nekādi graudu pirkšanas/pārdošanas darījumi, jo tie nebija pieejami zemo graudu ražu dēļ. Tamdēļ būtiski samazinājās graudu pārvadājumu apmēri un pakalpojuma cenas. Kompānijas vadība gan norāda, ka pieaugums bija cukurbiešu, koksnes izstrādājumu un inerto materiālu pārvadājumos, kas daļēji kompensēja iztrūkstošo graudu apmēru. Būtiski izdevās arī palielināt šķidrmēslu pārvadājumu un iestrādes apmērus.

"Otaņķu dzirnavnieks" vadība arī uzsver, ka ieguvums ir uzņēmuma darbība vairākās nozarēs, kas dažādos neparedzētos gadījumos, piemēram, nelabvēlīgos laika apstākļos ļauj uzņēmumam noturēt stabilu apgrozījumu un attīstības tempu.

Uzņēmuma vadība arī norāda, ka aizvadītajā gadā kompānija ir paplašinājusi un nostabilizējusi meitas uzņēmuma "Otanki Mill" darbību Lietuvā. Kompānija iegādājās arī jaunu cukurbiešu novākšanas kombainu un sāka piedāvāt jaunu pakalpojumu - cukurbiešu novākšanu. Tāpat uzņēmums iegādājās astoņus jaunus vilcējus, piecas puspiekabes un izveidoja vairākas jaunas darba vietas. Iepriekš minētie faktori un komandas darbs uzņēmumam nodrošināja iespēju palielināt peļņu.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2017.gadā "Otaņķu dzirnavnieks" strādāja ar 14,465 miljonu eiro apgrozījumu un 562 798 eiro peļņu.

"Otaņķu dzirnavnieks" ir reģistrēts 1996.gadā un tā pamatkapitāls ir 9954 eiro. Kompānija pieder divām Latvijas privātpersonām.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Tâpēc nemaksā strādniekiem

Nevar būt. Zemes sapirktas kurzemes reğionā un saruka peļņa. Stāsta muļķības.

pirms gada, 2019.09.08 17:42

Nīcas novadā