Gada pirmā diena - laivās 2

Uzņēmums "Sofijas Laivas" savā mājaslapā publicējis aprakstu par 1. janvāra dienu, kas tika pavadīta laivu braucienā Ālandes upē. Pieejama arī fotogalerija.

1. janvāris laivās - Droši vien nekas unikāls, tomēr es šādu gada pirmo dienu neaizmirsīšu nekad. Ideja dzima 30.dec. un par to paldies jāsaka Guntim! 2 dienu laikā tā tika realizēta arī dzīvē. Personīgi uzrunājot (atbildes bija divas: "traks" un "jā"), kā arī sociālo tīklu spēks laivu braucienam pulcina 12 cilvēkus.

2013.gada pirmais rīts, maigi sakot, nav no patīkamākajiem. Atstājot busu pie Tāšu muižas, mani pavada žēlīgs suņa acu pāris, kurš tomēr nesadūšojas iznākt no savas būdas un uzriet svešiniekam. Līst, pūš 7-9m/sek un ir +3°.

Ālande Tāšos šobrīd mazliet atgādina ezeru. Pamatīgi pārplūdusi, no ūdens ārā zib elektrisko ganu stabiņi un pa ledus blāķim. Pašu upi nav tik vienkārši uztaustīt. Vietām nākas secināt, ka uzņemtais laivas kurss ir nevis upes gultne, bet gan traktora rudenī artā vaga.

Tomēr, par spīti pretvējam un lietum (visa nobrauciena garumā tā arī nemitējās), uz priekšu tiekam samērā raiti. Pati upe šajā posmā, šķiet, daudzviet ir mākslīgi taisnota. Ainava pārsvarā upei nemainīga – Kurzemes pļavas. Uz šī janvārī savdabīgā zaļā fona mums garām pazib 33 Grobiņas vēja parka ģeneratoru propelleri un senākās Kurzemes mazbānīša līnijas Aizpute-Liepāja (atklāta 1900. gadā) akmens tilta balsti. Tuvojoties Grobiņai, Ālandes kritums palielinās, krastos parādās pirmie nopietnie koki un drīz vien arī mājas.

Uz upes pavadām ~ 4h, līdz visi esam sasnieguši galamērķi - Grobiņas pilskalnu. Tālāk jau, ar vietējo jeb tk Oga laipnu atļauju, dodamies uz viņu izveidoto vikingu apmetni Ālandes krastā, lai pieliktu punktu šī gada pirmajam piedzīvojumam ar siltu zupas šķīvi rokās. Starp citu, ja sanāk tev būt Grobiņā, ieteiktu aiziet pie viņiem ciemos. Jauka vieta!

Turaids Šēfers

Pievieno komentāru

Komentāri 2

valts

maisiņa uzņēmums plaukst un zeļ tūrisma jomā.

pirms 8 gadiem, 2013.01.03 15:00

Nīcā