FOTO: Uztraucas par gaidāmo koku ciršanu dabas parkā "Bernāti" 9

Trešdien, 5. septembrī, Nīcas novada iedzīvotāji un pašvaldības pārstāvji tikās ar AS "Latvijas Valsts meži" (LVM) darbiniekiem, lai vairāk uzzinātu par plānotajiem mežistrādes darbiem dabas parkā "Bernāti".

Vietējiem iedzīvotājiem trūkst informācijas par plānotajiem darbiem, kurus gatavojas veikt LVM – lielākais mežu īpašnieks dabas parka teritorijā, apgalvo nīcenieki. Lai kliedētu viņu bažas, LVM aicināja iedzīvotājus uz tikšanos klātienē.

Pēc tam, kad Bernātu iedzīvotāji pamanījuši iezīmētās ciršanas teritorijas, viņi sākuši celt trauksmi, vēršoties pie Valsts prezidenta, Ministru prezidenta, Zemkopības ministrijā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, kā arī pie vairākiem plašsaziņas līdzekļiem, nosūtot vēstuli ar 45 parakstiem, pastāsta LVM Dienvidkurzemes mežsaimniecības izpilddirektors Olafs Jākobsons. Par vēstuli mežinieki uzzinājuši tikai pagājušajā nedēļā, kad saņemts lūgums no Valsts prezidenta kancelejas sniegt skaidrojumu un sagatavot atbildi.

No lielās jezgas varēja arī izvairīties, ja nīcenieki tiešā veidā būtu vērsušies pie LVM pārstāvjiem nevis gājuši aplinkus ceļus, uzskata O. Jākobsons. Savukārt paši nīcenieki domā, ka bez vēršanās pie valsts amatpersonām diez vai problēmai tiktu pievērsta pienācīgā uzmanība. Iedzīvotāji uztraukušies par to, ka tiks bojāta meža zemsedze, jaudīgā tehnika izdangās ceļus, kas tā jau ir sliktā stāvoklī.

Tikšanās reizē LVM pārstāvji skaidroja, ka dabas parka teritorijā esošajās mežaudzēs jāveic kopšanas cirtes, kuru nepieciešamību pamato konkrēti zinātniski pētījumi. "Dabas parka teritorijā primārais nav koksnes ieguve. Primārais ir dabas daudzveidības saglabāšana," uzsvēra plānošanas vadītājs Māris Bērziņš.

LVM ar nīceniekiem diskutēja gan par kopšanas cirtes specifiku, gan iespējamiem ceļu bojājumiem un to novēršanu. Tikšanās beidzās ar interesentu braucienu uz mežu, lai dabā apskatītu iespējamo problēmu vietas un vienotos par risinājumiem.

Vairāk par nīcenieku bažām un meža izstrādātāju solījumiem lasiet kādā no nākamajiem laikraksta "Kursas Laika" numuriem.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Bernāti ir unikāla vieta. Nedo Dies, to izpostīt.

pirms 8 gadiem, 2012.09.07 22:23

Zuz

Nu jau pat izcirtīs dabas teritorijas! Kur vel trakāk!

pirms 8 gadiem, 2012.09.06 17:32

xxy

Bernātus nedrīkst aiztikt!Kas tas par murgu?!Tā ir aizsargājama teritorija!

pirms 8 gadiem, 2012.09.06 16:56

mb

tur ar bernātiem tā saistība ir diezgan maza.tas mežs atrodas pie Jūrmalciema ceļa.Ar Bernātiem saistība ir tikai tāpēc ka tas ir vins mežs.

pirms 8 gadiem, 2012.09.06 15:29

kaprālis

Redz, kad Nīcas pašvaldības bagāto kungu bērni ar močiem un kvadriķiem bruakā par kāpām, jūrmalu un visur, kur vien vēlas-visiem tas ir pie paxaļas, bet tagad pamodušies! Sasaukuši 45pensionārus, kam saskalojuši smadzenes un nu tik gaida lielo brīnumu! Nu nebūs tāds, noklapēs tos kokus, ka maz neliksies...

pirms 8 gadiem, 2012.09.06 14:34

Un

Vēl - daudzi varētu savākt savus gružus, ko bezkaunīgi nomet zemē un piesārņo dabu!

pirms 8 gadiem, 2012.09.06 12:46

Manuprāt

Vispār jau Bernāti ar savu neskarto dabu ir unikāla vieta un jo mazāk tur kaut ko mākslīgi aiztiks, jo labāk.

pirms 8 gadiem, 2012.09.06 10:08

Nīcas novadā