FOTO: Sintijas Pickēnas-Kupšes siltumnīcu un dārzu citi nosauktu par bardaku, bet viņa ļaujas eksperimentiem 3

Nīcas novada dārzniece Sintija Pickēna-Kupše, lai arī metusi mieru uzņēmējdarbībai puķu audzēšanā, tomēr ar savu nodarbošanos un sirdslietu reizē turpina priecēt sevi un apkārtējos, eksperimentējot ar augiem savā plašajā dārzā un siltumnīcā, piebilstot, ka meklē virzienu, kā turpināt savu dārznieces misiju.

“Ārsts saka “nē”, bet sirds teic “jā”,” skaidro Sintija, uzsvērdama, ka darbošanās ar augiem, puķēm un košumkrūmiem ir viņas joma, kuru zina vislabāk. “Gribu turpināt, bet visam jāpieiet saudzīgi. Daudz kas sanāk, gribu audzēt, bet jāizdomā, kādā virzienā strādāt.” Tādēļ Sintija, kurai ikdienā ir sievas un mammas pienākumi, ar vīra atbalstu sākusi eksperimentēt, par savu radošo vidi izvēloties savas ģimenes mājas siltumnīcas un apkārtni.

Dārzā aug aktinīdijas jeb Latvijas kivi. “Iesākumā nevarējām saprast, kas vakaros tik skaisti un saldi smaržo. Tad secinājām, ka tā ir aktinīdija.” Viņa piepildījusi arī kādu sen lolotu sapni par zīda koku savā dārzā. Reti kuram izdodas uzminēt – daudzi šādu krūmu redz un par tādu dzird pirmo reizi. Tam ogas ir kā kazenēm.

Daudz eksperimentu un atklājumu sniedz darbošanās siltumnīcā. “Siltumnīcā man valda tāds bardaks un bohēma, ka jebkurš cits dārznieks vai audzētājs saķertu galvu, bet man tā patīk. Tas ir mans mīļais bardaks,” rādīdama savu radošo izpausmju realizācijas vietu, stāsta Sintija.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 2. jūlija numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Guntis

Sintij!!! Man liels prieks, ka Tu turpini nodarboties ar puķkopību un dārzkopību, audzē dažādus augus!!!Tā tikai turpini!!! Esi palikusi tikpat skaista, kā agrāk un pat vēl skaistāka!!! Vai ar zilo mocīti vēl vizinies? Novēlu Tev izturību un veiksmi turpmāk!!! Lai Tev viss izdodas!!!

pirms gada, 2020.07.07 01:18

Vērotājs.

Nīcas dārzniece? Ko šī audzē, vai dilles?

pirms gada, 2020.07.11 11:46

Nīcā