FOTO: Satiekas Nīcas novada seno lietu sētā "Galdnieki" 3

Sestdien, 15. augustā, Nīcas novada seno lietu sētā “Galdnieki” notika kultūrvēsturisko tradīciju stiprinošs pasākums “Maza apstāšanās laika vidū”.

Notikumā pulcējās vienkopus, lai jau ikgadēji svinētu un aktualizētu kultūrvēsturisko tradīciju zināšanas un pārmantojamību, sniegtu iespēju ikvienam arodmeistaram atspoguļot un dalīties ar savām prasmēm, kā arī pavadītu kopā pozitīvu un radoši rosinošu dienu, vēstīts Nīcas novada mājaslapā.

Šogad pasākuma norisē piedalījās un par lielisku gaisotni rūpējās ne tikai darbīgie amatnieki un meistari, bet arī Nīcas un Rucavas etnogrāfiskie ansambļi, Nīcas mūzikas skolas audzēkņi, Rucavas lauku kapela “Paurupīte” kā arī dzejniece Dace Sadaka.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Egils

Paldies "Galdnieku" sētas saimniekiem Ausmai un Ērikam Dzintariem par brīnišķīgo pasākumu!

pirms 5 mēnešiem, 2020.08.21 10:44

Aina

Maza apstāšanās laika vidū....tā ir pārdomas,tikšanās ar līdzīgi domājošiem dažādās paaudzēs, kaimiņu tikšanās,satikt sen nesatiktus paziņas,radus..Satikties tik saulainajā lauku sētā,meža ielokā....Tas mums ir vajadzīgi..... Mēs katrs paņēmām sev līdzi daļiņu no jaukās gaisotnes, Ausmas un Ērika sakoptās sētas , no šī patīkamā pasākuma! Ausmai un Ērikam liels p a l d i e s !

pirms 5 mēnešiem, 2020.08.21 15:38

Liepājas vācu kultūras centra vadītāja Ilga Vitāle

Sirsnīgs, augstā līmenī un saturā bagāts pasākums. Viss pārdomāts, precīzi un ar vērienu. Ziedu pārpilnām rokām Ausma Dzintare bija gādājusi par to, lai varētu iepazīt Nīcas un Rucavas kultūrvērtības ar folkloras ansambļu palīdzību. Iepriecināja arī Nīcas mūzikas skolas audzēkņi. Daudzos klausītājus apvienoja organizatoru viesmīlība, neparastās izstādes no latviešu tautas vēstures. Skaistā apkārtne,iekoptā lauku sētas vide, majestātiskās priedes un attālās jūras šalkas piepildīja sirdis ziemas periodam. Cik smaržīga bija zupiņa un cienasti! Vācu akordionists uzspēlēja populārās dziesmas, ka Ausma un Ēriks izgrieza valsi. Kur gan Ausma un Ēriks rod šo enerģiju,kuru ar pilnu atdevi uzdāvina citiem. Ar smaidu,ar ziedu,ar labu vārdu. Ikvienam. Es lepojos ar sava novada patriotiem,šī projekta īstenotājiem. Ja mīļi vārdi sirdī krājas, būs laimes brīži visiem. Ausma un Ērik, paldies. Gaidām jaunus projektus.

pirms 5 mēnešiem, 2020.08.25 21:25

Nīcas novadā