FOTO: Sapnis par lidošanu ir dzīvs 2

Nīcenieku Kārli Bētu draugi sauca par traku, kad viņš pēdējo naudu pirms 50 gadiem iztērēja pilota licences iegūšanai. Arī tagad daudzi domā, ka viņš ir traks, jo runā par pacelšanos gaisā savos 86 gados.

Kārļa Bēta un dzīvesbiedres Olgas Dreiblathenas piemājas pļavā ir izpļauts skrejceļš. Tas nepieciešams, lai abu pensionāru dzīvesvietā "Tauriņi" varētu piezemēties lidmašīnas. "Vajag simt metrus, lai lidotu. Te ir 350," pastāsta K. Bēts. Iespēja, ka kāds nolaidīsies "Tauriņu" pļavā, ir maza, jo Kārļa radu, draugu un paziņu vidū lidaparāti ir tikai dažiem. Uzzinājis, ka Liepājā atvērta pilotu skola, K. Bēts ir priecīgs. Varbūt radīsies vairāk domu­biedru. "Viss maksā naudu," K. Bēts skaidro, kāpēc lidošana nav izplatīts hobijs.

Licences iegūšana bijusi dārga visos laikos. Pašlaik izmaksas var sasniegt 20 tūkstošus latu. K. Bēts tiesības vadīt lidaparātu ieguva Toronto Kanādā pirms vairāk nekā 50 gadiem. Licence derīga tikai tad, ja katru gadu nolido noteiktu stundu skaitu. Pašlaik pensionārs nav tās nolidojis. Taču sapnis par lidošanu ir dzīvs, jo aviācija daudzus gadus bijusi viņa sirdslieta. "Ar autovadīšanu to vispār nevar salīdzināt. Jābūt tieksmei būt gaisā un brīvībā," kas nepieciešams, lai kļūtu par pilotu, atzīst Kārlis.

Plašāk "Kursas Laikā".

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Velta K

Labi, ka cilvēkam ir mērķis uz ko tiekties. Gan jau to kādreiz sasniegs, ja ne šjā dzīvē, tad nākamajā.

pirms 8 gadiem, 2012.07.03 09:46

godājamais Kārlis

ar šo savu sapni dzīvo ,sapnis viņu uztur pie veselības, dzīvesprieka.
Un teikšu kā ir -izskatās kungs savos labākajos gados elegants un jauks!!!
Lai izdodas Bēta kungam savu sapni piepildīt!!!

pirms 8 gadiem, 2012.07.03 09:43

Nīcas novadā