FOTO: Reņģu svētkos Jūrmalciemā gardi pavada laiku 5

Jau ceturto gadu Jūrmalciema interešu kopa “Kalvas” sadarbībā ar Nīcas novada domi un atbalstītājiem pie Jūrmalciema sabiedriskā centra organizēja “Reņģu svētkus”.

Šogad “Reņģu svētkus” svinēja aprīļa beigās, kad saulīte un silts laiks lutināja visus klātesošos, sagādājot patiesi jautrus un pozitīvu emociju piepildītus svētkus, vēstīts Nīcas novada mājaslapā.

Svētku norises kulminācija nemainīgi kā katru gadu bija ēdienu degustācija, ko sarūpēja interešu kopa “Kalvas”, gatavojoties tai jau vairākas dienas iepriekš. Svētku degustācijai tika piedāvāti dažādi no reņģēm pagatavoti ēdieni, sākot no zivju zupas un ceptām reņģēm un beidzot ar burgeriem, kuru sastāvā arī ir reņģe. Svētku programmu papildināju lauku kapela “Luste”, Nīcas novada vīru koris, Reņģu kūpināšanas meistarklase, bērnu radošo darbu telts, Jauniešu centra sportiskās aktivitātes, kā arī sabraukušie tirgotāji. Apmeklētājiem bija iespēja piedalīties Jūrmalciema senvārdu minēšanas konkursā, burgeru ēšanas sacensībās, apmeklēt Gitas Vanagas privāto senlietu krātuvi, kā arī saimnieces Artas Vecbaštikas pavadībā doties un apskatīt muzejmāju “Ciestomi”, lai vairāk uzzinātu par Jūrmalciema mantojumu.

"Cenšamies, lai būtu labi, gardi un interesanti pavadīts laiks. Nemainīga ir zivju zupa un svētku vaininiece - reņģe,” stāsta “Kalvas” pārstāve Irēna Krētaine. “Jūra dod tik zivju, cik var šajā laikā. Pirms nedēļas reņģu bijis vairāk, tagad, kad ir grunduļi reņģu nav. Zivju nav arī tāpēc, ka jūrā nāk ķīmija. Zemnieki miglo laukus arī pa grāvjiem, lai gan tas aizliegts, tas viss ietek jūrā,” stāsta zvejnieki.

“Kalvas” pateicas visiem atbalstītājiem par iesaisti Reņģu svētku tapšanā!

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Viedoklis

Daudz jaukāks un labāk organizēts pasākums kā Lieldienas Nīcas centrā ar izslavēto KC vadītāju un pasākumu organizētāju!

pirms 2 gadiem, 2019.05.11 21:46

Lūru aiz stūra !

Atkal jau kāds negatīviķis ! Nu bet ej tur,kur tev labāk patīk ! Ej un iepatīcies citiem,lai ar tevi kopā ir interesanti,nevis visu laiku meklē,kas tev šeit nepatīk ! Labi organizēts,slikti organizēts- tas ir tavs hobijs šķiet, visu laiku kritizēt citu darbu ! Bet ko un kā tu vari ?

pirms 2 gadiem, 2019.05.12 06:59

Viedoklis aiz stūra

Kabineta cilvēki nevar vadīt kultūras dzīvi novadā.

pirms 2 gadiem, 2019.05.12 15:22

strimala

Iznireļiem no Siguldas nav dotību Kurzemē

pirms 2 gadiem, 2019.05.13 08:42

pitti gerardo

Es sanemu aizdevumu 30 000 € no nosaukta kunga Roberto Mancini, kas mani smaidija, pateicoties šim aizdevumam, tad es beidzu savu maju un vini ari daudz kalpo saviem kolegiem. Lai iegutu vairak informacijas, ludzu, sazinieties ar vinu šada e-pasta adrese: mancini.roberto823@gmail.com

pirms 2 gadiem, 2019.05.17 15:57

Nīcā