FOTO: (papildināta) Veiksmīgi aizvadītas Nīcas tradīciju dienas

Amatu diena un Zvejnieku svētki, kas 9. jūlijā notika Nīcas tradīciju dienu laikā, aizvadīta ar daudzveidīgām aktivitātēm, un priecīgu satikšanos kuplā pulkā, vēsta novada mājaslapa.

10. jūlijā apmeklētāji rīta cēlienā tika gaidīti stādu un amatnieku darinājumu tirdziņā, un radošajās darbnīcās, bet pēc tam varēja apskatīt pēdējos piecos gados tapušus dārzus.

Amatu dienas norises ļāva iepazīt senos arodus, apmeklējot novada senlietu krātuves, bet mūsdienu – radošajās darbnīcās un tirdziņā. Apmeklētāji ieinteresēti uzklausīja miltu tapšanas ceļu Prenclava dzirnavās, bet par tautas tērpu gatavošanu, smalku adījumu darināšanu un aušanu – pie tautas daiļamata meistares Regīnas Kalniņas. Radošajās darbnīcās bērni ļoti pacietīgi darināja mazas, bet skaistas lietiņas. Liela interese bija par stikla pūšanu. Svētku apmeklētāji slavēja novada pašdarbniekus, kuru sniegums bija daudzveidīgs, kvalitatīvs un atraktīvs. 

Šogad Zvejnieku svētku piedāvājums bija vērsts uz to, lai ikviens atbraucējs ne vien baudītu svētkus, bet arī labāk iepazītu zvejnieku dzīves sūrumu un gandarījuma brīžus. Agrākajā zvejnieku sētā "Ciestomi" bija iespēja apskatīt māju, senās lietas, kā arī noskatīties Jūrmalciemā uzņemtās filmas "Krasts" un "Sāļā dzīve". Varēja vērot, kā "Jasmīnu" mājās pēc senajām tradīcijām kūpina zivis. Zvejnieku dzīve atspoguļota Jūrmalciema sabiedriskajā centrā izvietotajā fotomākslinieka Ulda Brieža izstādē. Bija domāts arī par vēderiem. Bez maksas piedāvāja nobaudīt Jūrmalciema zvejnieksievu vārīto zivju zupu un meksikāņu pavāra Havjēra Garsijas gatavoto paelju.

No sporta aktivitātēm vislielākā piekrišana bija futbola spēlei un zvejnieku zābaka mešanai. Dejotāji nebeidza slavēt mūziķu grupu "Pekšu Brekši", kas spēlēja līdz sešiem rītā.

Pasākums noslēdzās ar Nīcas Dārzu dienu mierīgā, ģimeniskā svētdienas noskaņā, izbaudot piecus skaistus dārzus: "Lūšus",  "Alpēnus", "Rudzīšus", "Ērgļus", "Jūrnieka ligzdu". Šīs dienas radošo darbnīcu piedāvājumā bija akcentēta ziedu tēma, gatavojot ziedu rotājumus no papīra, auduma un stikla, apgleznojot seju, ķermeni un nagus. Svētku apmeklētāji daudz pateicības vārdu veltīja čaklajiem dārzu kopējiem, kā arī rudzpuķu zilajos krekliņos tērptajai atbalsta komandai. Ir ļaudis, kas ceļu uz Nīcas dārziem ar prieku mēro katru gadu un sola braukt arī turpmāk. Puķu draugi novērtēja iespēju tirdziņā iegādāties vairāku stādu audzētavu produkciju un amatnieku darinājumus.

Dienas izskaņā viesu namā "Sīpoli" pasākuma organizatori aicināja Dārzu dienas norisē iesaistītos cilvēkus, lai atskatītos uz paveikto un pateiktu paldies par darbu.

Vairāk FOTO šeit.

Pievieno komentāru

Nīcā