FOTO: Nīcas novada iedzīvotāji pašvaldību labprātāk pievienotu Rucavas novadam 5

Nīcas novada iedzīvotāji labāk gribētu, lai viņu pašvaldība tiek pievienota Rucavas novada teritorijai, nevis Liepājai, pēc publiskās apspriešanas sanāksmes aģentūru LETA informēja Nīcas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kopštāle.

Sanāksmē, kurā pulcējās aptuveni 40 novada iedzīvotāju, piedalījies arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvis Madars Lasmanis, kurš klātesošos iepazīstinājis ar administratīvi teritoriālās reformas mērķiem, paredzēto finansējumu un plānotajām izmaiņām. Pēc Kopštāles teiktā, vietējie nav bijuši apmierināti, ka VARAM sniegtā informācija lielākoties pasniegta pieļāvuma formā.

Ministrijas pārstāvim norādīts arī uz kritisko ceļa Nīca-Grobiņa stāvokli. Tieši šis ceļš reformas rezultātā būtu jāizmanto Otaņķu iedzīvotājiem, lai nokļūtu uz plānoto administratīvo centru - Liepāju. Tiesa, arī pašlaik tas tiek izmantots braukšanai uz Nīcu.

Iedzīvotāji norādījuši, ka "Liepājai Nīca nav vajadzīga", un veiksmīgāka būtu Nīcas un Rucavas novadu apvienošana. Tāpat paustas bažas par bezdarba palielināšanos, optimizējot dažādas struktūras, pakalpojumu nepieejamību. Savukārt Lasmanis aicinājis iedzīvotājus izmantot e-pakalpojumus.

Vienlaikus norādīts, ka Nīcas novads ir pašpietiekams, ar stabilu finanšu plūsmu. Kopštāle stāstīja, ka arī Nīcas vidusskola spēj nodrošināt bērnu izglītību, un tajā mācās teju 300 skolēnu. Nīcā pieejama arī speciālistu palīdzība ambulances centrā.

Atbilstoši VARAM izstrādātajam administratīvi teritoriālās reformas modelim Nīcas novads iekļautos Liepājas novadā kopā ar Liepāju, Aizputes, Durbes Grobiņas, Nīcas, Pāvilostas, Priekules, Rucavas un Vaiņodes novadiem.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 17. oktobra numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 5

mums

Liepājniekiem nevajag tos baumotājus nĪCENIEKUS.

pirms gada, 2019.10.12 10:02

trallallā

Jums, liepājNIEKIEM vajag tikai naudu, kur var dabūt, kā PILSĒTA-ne reģiona centrs! Tas arī viss, kas Jums (Vilnītim) rūp!!!

pirms gada, 2019.10.12 10:36

Iezīvotājs

No kura pirksta tā Kopštāle izzīda kā labāk pievienotos Rucavai nekā Liepājai.Nevienu brīdī nekas tāds netika teikts.

pirms gada, 2019.10.12 21:24

Nīcas novadā