FOTO: Nīcas novada iedzīvotāja Maira Stanga relaksējas, vārot ziepes 4

Izrādās, ka vārdu salikumam “vārīt ziepes” var būt pavisam pozitīva noskaņa, ja to nelietojam pārnestā, bet tiešā nozīmē. To var apliecināt Nīcas novada iedzīvotāja Maira Stanga, kura brīvajos brīžos pievērsusies šai nodarbei – ziepju vārīšanai. Viņas rokām top dažādu krāsu, aromātu un formu ziepes, ar kurām iepriecināt pašai sevi un palutināt sev mīļos. Ziepju gatavošana nīceniecei ir hobijs, kas palīdz relaksēties un darīt to, kas sirdij tuvs un tīkams.

M. Stanga atklāj, ka viņas pamatdarbs ir lopu kopšana, taču vēlējusies sevi īstenot arī ārpus ierastā darba. “Strādāju ar lopiņiem, slaucu gotiņas. Brīvo laiku gribēju veltīt sev. Ideja par ziepju gatavošanu radās spontāni – soctīklos piefiksēju video pamācību angļu valodā, bija kaut kāds klikšķis, un domāju – jāpapēta sīkāk, kā tas notiek, jāpamēģina.”

M. Stangas rokām top ziepes visdažādākajās formās, ar visdažādākajām kombinācijām un aromātiem. Smaržu ziepes iegūst ar ēterisko eļļu starpniecību, mākslīgas smaržvielas to gatavošanā netiek izmantotas. Tomēr arī ar ēteriskajām eļļām pārspīlēt nedrīkst, zina gatavotāja.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 27. augusta numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 4

hexe

ar ziepēm ir ziepes.Nekad neeju veikalos tajā vierzienā kur ir dažādu paštaisīto ziepju tirgotavas,jo elpa raujas ciet.Nezinu kā asmatiķi vai cilvēki kam ir alerģijas ar šīm vietām sadzīvo,man tas ir nepieņemami,lai gan nekādu veselības problēmu ar aromātiem nav.

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.30 09:35

ha ha

Varētu padomāt, ka kādu baigi interesē, kur tu vazājies un kas tev ir nepieņemams. Veselības problēmas nav?...priecājies, bet galvu paārstē gan...:)))

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.30 10:20

Ha,ha

Mani arì neitresè.... neviens...nospràgs, nenospràgsi...

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.30 11:32

ziepe

Cik samaksāji?Droši vien ,visu par ziepēm nopelnīto naudiņu!

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.31 13:29

Nīcas novadā