Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Nīcas novadā apbalvoti aktīvie novadnieki

Aizvadīta atkal viena Latvijas dzimšanas diena. Gan novada domes priekšsēdētāja Agra Petermaņa svētku uzrunā, gan koncerta dzejā un dziesmās paustās atziņas rosināja paraudzīties uz sasniegto, sasparoties un ticēt, ka Latvijas un mūsu novada nākotne ir pašu rokās, ziņo Nīcas novada domes pārstāvji.

Valsts svētkos godināti šādi Nīcas ļaudis:

Nominācijas ''Par mūža devumu Nīcas novadam'' ieguvējs – Pēteris Aivars Pinnis
Daudzus gadus vairāku paaudžu jauniešiem ar patiesu aizrautību, neatlaidību, pacietību, entuziasmu un panākumiem, nerēķinot savu ziedoto laiku,strādā ar bērniem, mācot ceļu satiksmes noteikumus un drošības jautājumus. Vairākus gadus pēc kārtas, pateicoties Aivara entuziasmam, pamatskolas skolēni gūst atzinību un godalgotas vietas valstī CSDD konkursā ''Gribu būt mobils''. Viņa darba rezultāti augstu novērtēti valsts līmenī, nopelnot ceļa zīmes uz zinātnes parkiem ārzemēs – Polijā, Vācijā u.c. Katru gadu Aivara vadībā skolēni iegūst velosipēda vadītāja apliecības.

Nominācijas ''Gada novadnieks 2016'' ieguvēja Iveta Peremeža
Par ārsti sāka strādāt 1986.gadā, šogad aprit 30 gadi. Cilvēks ar daktera intuīciju. Pie viņas vienmēr var aiziet nebaidoties no kritikas un skarbiem komentāriem. Ļoti daudzu bērnu māmiņas un arī pieaugušie dakteres Peremežas kabinetā atrod mieru, ko nav saņēmuši pie
citiem mediķiem. Laipna, smaidīga, ar labu humora izjūtu, ir sajūta, ka viņa tiešām mīl bērnus. Ar katru gadu kļūst arvien zinošāka, ieinteresētāka. Paldies, ka tik daudzus gadus veltījusi, palīdzot augt bērniem un atgūstot veselību pieaugušajiem.

Nominācijas ''Labais darbs Nīcas novadam'' ieguvēji:

Anete Strazdiņa
Ar patiesu ieinteresētību, jaunības degsmi, profesionāli, ar interesi, izdomu, mīlestību un reizē arī ar stingro, reālo pieeju strādāja ar Nīcas jauniešiem un bērniem. Spēja aizraut jauniešus aktīvi darboties. Viņa bija draugs, padomdevējs un motivators. Uzklausīja jauniešus un viņu idejas. Noorganizēja saturīgus un veiksmīgus pasākumus, īstenoja projektus, kā arī popularizēja Nīcas Jauniešu centru Latvijā un
ārzemēs. Konstruktīvi sadarbojās ar Nīcas vidusskolas administrāciju un skolēniem. Jauniešu centru pārvērtusi par jauniešu otrajām mājām, kur var justies ērti, gaidīts un iederīgs.

Elvīra Cibule
12 gadus vada pensionāru kopas ''Ziedēt arī atvasarā'' rokdarbu pulciņu ''Vēlziedes''. Pulciņa dalībnieces rūpējas par kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, adot cimdusun zeķesar etnogrāfiskiem rakstiem, sagatavojušas dāvanu Nīcas senlietu krātuvei, sarīkoja tikšanos ar Nīderlandes rokdarbniecēm. Katru gadu rīko rokdarbu izstādes ar interesantiem, jauniem darbu veidiem, iesaistāslabdarības akcijās. Darbošanās pulciņā tā dalībniecēm dod dzīvesprieku un darba prieku.

Velta Maļika
Neskatoties uz to, ka Veltasdzīvesvieta ir Liepāja, viņa daudzu gadu garumāpopularizēmūsu tradicionālo kultūru Latvijā un aiz tās robežām, vareni dziedot Otaņķu un Nīcas etnogrāfiskajos ansambļos. Veltas Maļikas balss ir īpaša, kuru nevar nepamanīt starp citām. Interešu kopa "Kalvas" Organizēja lieliskus svētku pasākumus - Reņģu svētkus Jūrmalciemā, atmiņu svētkus ''Jūrmalciemavecajai skolai  – 80'', kur vecie skolnieki varēja satikties. Iesaistījās Nīcas novada svētku rīkošanā pie Pūsēnkalna.

Skrodu ģimene
Radījuši skaistu un sakoptu vidi savā dzīvesvietā "Kristapi", kas ir viens no Nīcas novada dārziem, kas atvērts arī apmeklētājiem, tā popularizējot Nīcas novadu visā Latvijā. Šogad piedalījās konkursā "Par skaistāko Latvijas daiļdārzu un lauku sētu 2016. gadā" un ieguva
nomināciju "Skaistākais daiļdārzs".

Pievieno komentāru

Nīcas novadā