FOTO: Jekstu ģimene Pērkonē izaudzē septīto lielāko ķirbi valstī

Latvijas ķirbju čempionāta finālistu pulkā šogad bija arī Līgas un Arņa Jekstu ģimenē izaudzētā dižoga. Jekstu ģimenē izaudzētais ķirbis svēra 72 kilogramus un Rīgas Zooloģiskajā dārzā notikušajā 14. Latvijas lielākā ķirbja čempionāta finālistu svēršanā ierindojās septītajā vietā.

Šogad Latvijas lielākā ķirbja čempionātam kopumā tika pieteikti 17 ķirbji no sešiem Latvijas novadiem – Kuldīgas, Ādažu, Ventspils, Skrundas, Nīcas un Bēnes. A. Jekste stāsta, ka ķirbim ir jāizmēra apkārtmērs, tas ir jānobildē, desmit lielākos ķirbjus uzaicina uz svinīgo svēršanas ceremoniju. Viņš piebilst, ka lielākā audzētāja ir sieva, lai gan viss tiek darīts kopā. Ģimene jau trešo gadu audzē ķirbjus.
Pirmajā gadā tika izaudzēts 105 kilogramus smags ķirbis, kas arī tika finālistu pulkā, iegūstot piekto vietu. Pērn arī bija liels, bet visiem bija laba raža, tāpēc ķirbis starp labākajiem netika.

A. Jekste stāsta, ka ar ķirbju audzēšanu ģimene ir aizrāvusies, jo tas ir interesanti. Vispirms ir stādiņa vērošana uz palodzes, pēc tam raizes rada maija vēji. Pirmajā gadā vējš divus nolauza, viens stādiņš izauga. “Tas ir interesanti – skatīties, kā aug, kad zied, rūpēties, nosargāt,” pieredzē dalās A. Jekste.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 7. novembra numurā!

Pievieno komentāru

Nīcas novadā