Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: “Dabas koncertzālē” – izziņa un baudījums 2

Ļaudis ar lielām mugursomām, padusē pasistiem paklājiņiem, nesot saliekamos krēsliņus lielā skaitā 6. augusta pievakarē bija manāmi Nīcas novadā Jūrmalciemā netālu no Pūsēnu kāpas. Daudzi no viņiem bija braukuši tālu ceļu pat no Latvijas otras malas, lai Baltija jūras krastā varētu baudīt īpašo sajūtu, kāda pārņem “Dabas koncertzāles” apmeklētājus.


“Dabas koncertzāles” apmeklētāji baudīja visplašāko izjūtu spektru. Dodoties pa dabas taku, bija iespēja iesaistīties radošajās darbnīcās. Tāpat bija iespēja uzzināt daudz jauna par Baltijas jūru, tās ekosistēmu, floru un faunu. Netrūka vielas ne izziņai, ne pārdomām.

Kad kāre pēc jaunas informācijas bija apmierināta, dažādu jomu speciālisti sanākušajiem sniedza ieskatu tajā, kā veidojusies Baltijas jūra, kas, izrādās, ir ļoti jauna un nemaz nav pārāk sāļa. Un tad jau uzmanības centrā nokļuva arī stāsta galvenais varonis – pūšļu fuks, par kuru zinātnieki, piepalīdzot radio dīdžejam Eduardam Švānam, stāstīja izsmeļoši.

Iestājoties tumsai, ņemot talkā iztēli, mūziku un gaismas spēles, jūras dzelmē klausītājus “ieveda” mūziķu grupa. “Dabas koncertzāles” apmeklētāji, sēžot zem priedēm sūnās, veroties naksnīgajās un zvaigžņotajās debesīs, lūkojoties ēnu spēlēs, varēja iegrimt fantastiskā pasaulē.

Plašāk par apmeklētāju iespaidiem lasiet pirmdien, 8. augustā, laikrakstā "Kursas Laiks". Video skatīt šeit .

DABAS KONCERTZĀLES VAROŅI

2006. gadā Mazsalacā – blāvais praulgrauzis.
2007. gadā Līčos un Ielīcās – putniņš čunčiņš.
2008. gadā Salacgrīvā un Valmierā – makstene.
2009. gadā Strenču pusē un Ogres novadā – ķērpis.
2010. gadā Raunā un Aizkrauklē – šūnakmens.
2011. gadā Nīcas novadā pie Pūsēnu kāpas un Mērsragā – pūšļu fuks.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

nesen

man bija iespēja noklausīties un noskatīties Sakaslejas Evaņģēliski luteriskās baznīcas pagalmā lielisku nakts koncertu. Tas bija debešķīgi. Biju pārsteigta , ļaudis gāja ar saliekamiem krēsliem ,segām uz dievnama dārzu . Bija lieliska noskaņa,bija skaistas emocijas.Aizrautīgi dziedāja Durbes koris! Diriģentei Aigai Tiltiņai-bravo! Zvanu korim "Campanella"un tā diriģentei Astrai Ziemelei- Paldies! .Visu mākslinieku izpildījums bija burvīgs.Ērģeļu skaņas nakts melnumā aizrāva. Cienījamam kurzemniekam , komponistam,koncerta iniciatoram Uldim Marhiļevičam visu cieņu un liels PALDIES!!
Visiem censoņiem ,kas grib un kas var ko skaistu veidot ,lai spēks un izturība!

pirms 8 gadiem, 2011.08.07 21:31

biju

Tur biju. Vienreizēji! Paldies cilvēkiem, kuri ieguldīja savu domu un enerģiju, lai kaut kas tik skaists un iedvesmojošs izdotos!

pirms 8 gadiem, 2011.08.07 20:40

Nīcas novadā