FOTO: Bernātos kūlas ugunsgrēkā nodeg šķūnis un cieš dzīvojamā māja; policijai ir aizdomas par izmestu izsmēķi

Ceturtdien, 4. aprīlī, pulksten 16.51 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Nīcas novada Bernātiem, kur bija izcēlies kūlas ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka kūlas degšanas rezultātā aizdedzies arī šķūnis 30m2 platībā un liesmas apņēmušas divstāvu dzīvojamās mājas jumta konstrukcijas un bēniņus 100m2 platībā.

Notikuma vietā vairāk nekā 20 ugunsdzēsēju glābēju, Grobiņas pašvaldības ugunsdzēsēju formējuma darbinieki un NBS zemessargi gandrīz četru stundu laikā šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku likvidēja, nosargājot no liesmām nosargāt deviņas ēkas un nepieļaujot uguns izplatību piejūras meža un kāpu zonā, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vendija Pikše.

Lai noskaidrotu precīzus ugunsgrēka izcelšanās iemeslus, Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess. Taču ir aizdomas par to, ka no braucošas automašīnas ir izmests izsmēķis, kā rezultātā ir sācies kūlas ugunsgrēks, kas tālāk aizvirzījies līdz dzīvojamai mājai, informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Valsts policija aicina cilvēkus būt atbildīgiem un domāt par savas rīcības sekām – šajā gadījumā, iespējams, viens izmests izsmēķis kādam ir radījis lielu postu un zaudējumus. Par laimi, ugunsgrēkā neviena persona nav cietusi.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā