FOTO: Atklāj atpūtas vietu Bernātos 12

28. jūnija vakarā Bernātos pie Jāņa Čakstes piemiņas akmens notika projekta "Čakstes kalna labiekārtošana un skulptūru grupas uzstādīšana Bernātu dabas parkā" atklāšanas pasākums.

Bernātu dabas parkā pie J. Čakstes piemiņas vietas ir uzstādītas kāpnes ar atpūtas platformām, barjeras, soliņi, atkritumu urnas, informācijas stends un četras skulptūras – trīs tautu meitas un velns ar krāsu podiem. Labiekārtotās teritorijas atklāšanas pasākumā piedalījās arī Otaņķu, Bārtas un Rucavas etnogrāfisko ansambļi un apmeklētāji varēja uzzināt, kāpēc nīcenieču brunči košāki nekā bārteniecēm un rucavniecēm.

Pasākums sākumā uzstājās etnogrāfiskie ansambļi un tika atklāta informatīva plāksne par Bernātu kūrorta vēsturi. Svīnīgo atklāšanas lentu pārgrieza Nīcas novada priekšsēdētājs Agris Petermanis un Nīcas tūrisma un vides speciāliste Dace Vecbaštika. Uzrunā A. Petremanis pateicās un apsveica visus, kuri bija ieguldījuši darbu projekta realizācijā. "Čakste reiz ir teicis, ka šeit jābūt kūrortam. Pagaidām kūrorts te vēl nav, bet ir vieta, kur ļaudīm atpūsties un uzņemt spēku," uzrunā norādīja A. Petermanis.

Idejas "mamma", kuras rokās tapušas skices, ir ainavu arhitekte, bernātniece Indra Ozoliņa. "Esmu idejas autore atpūtas laukumiem un kāpnēm," precizē I. Ozoliņa.

Ar etnogrāfisko ansambļu sadziedāšanos, dabas parkā atklāja arī četras skulptūras. Pasākuma laikā visus klātesošos iepazīstināja ar teiku par krāsu rašanos Nīcas tautastērpa brunčos, pēc kuras tapušas šīs skulptūras. Lai ar to iepazīstinātu visus dabas parka apmeklētājus arī turpmāk, teika rakstveidā ir uzstādīta līdzās esošajā informācijas stendā. "Velnu sāku veidot jau janvārī, pēc tam cīnījos ar meitenēm. Tās tapa viena pēc otras," pastāsta koktēlnieks Alvis Vitrups.

Plašāk 1. jūlija "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 12

rūgtums

Ar rūgtumu un aizvainojumu uzskatu ,ka
šajā svētku reizē diez vai bija vajadzības dalīt Nīcas novada etnogrāfiju dodot priekšroku vienam vai otram kolektīvam !
Abi kolektīvi pārstāv Nīcu ! Izvēloties vienu no abiem kolektīviem
tika noniecināts Nīcas kolektīvs un kolektīva garu gadu ieguldītais darbs,ceļot un popularizējot Nīcas lepnumu-tautas tērpu.
Nīcas etnogrāfija saņēma pirmo vietu tautas tērpu skatē iepriekšējos Dziesmu svētkos , esam ar godu nesuši senos saglabātos tērpus un cēluši godā dižo nīcenieču zināšanas .
Savulaik pat nepieļāvu domu, ka muzejā pūra lādes vēdināšanā Liepājā ,kā arī Liepājā Rožu laukuma pasākumā varētu neaicināt abus nīcenieku kolektīvus.
Atkārtoju- abi kolektīvi pārstāv NĪCU un NĪCAS novada tautastērpu !!!
Bernātu parkā pa šauru, abiem kolektīviem vietas nepietika ?
Pietika ! Pietika gan Bārtai, gan Rucavai ,gan abiem novada kolektīviem ! Diemžēl NĪCAI šajā reizē Nīcas etnogrāfiskais kolektīvs bija lieks .Interesanti ,ko teiktu aizsaulē aizgājušā mūsu
bijušā vadītāja , vērojot šo necieņu no mākoņa maliņas !
Sāpīgi ,ka savās mājās un šajā reizē Nīcas kolektīvs nebija vajadzīgs,jo
ļoti maz vajag ,lai paceltu kolektīvu un vēl mazāk, lai to noniecinātu.
Ar cieņu
Ausma Dzintare
joprojām godājot un ar cieņu
vēdinot senās pūra lādes.

pirms 8 gadiem, 2013.06.29 18:59

No malas

Šoreiz piekrītu rakstītājam,jo īsto Nīcenieču un sarkano brunču valkātājas atklāšanā nemanīju. Žēl...

pirms 8 gadiem, 2013.06.29 19:44

kaimiņš

katram sava kārta.citreiz tiksiet jūs uz kādu nozīmīgu pasākumu.Kaut gan Otaņķu etnografiskais ansamblis ir drusku skanīgāks par Nīcas etnografisko ansambli tas gan fakts.

pirms 8 gadiem, 2013.06.30 22:47

no malas noskatījos

tautas tērpu skati !Lieliski!Tika cildināts Tautas tērps ,bija prieks un lepnums !Dižās Rucavas sievas ar Sandru Aigari priekšgalā!Bija lieliski!Lai saka ,ka plātījās ! Skaisti plātījās un labi bija ,un grezni bija!Ja ir ar ko lepoties-lepojamies !
Lai skauģi skauž!Lai īsti labi neieredz !
Patiesa varēšana un prieks ,un plats smaids-tā ir cilvēciska un saprotama rota !
Skaistu Dziesmu svētku laiku!
Dziedāsim !Dejosim! Leposimies !

pirms 8 gadiem, 2013.07.02 00:13

tur biju

Atvainojiet,bet Sandra Aigare tur tiešām nebija.Tur bija riktīgais Rucavas etnogrāfiskais ansamblis

pirms 8 gadiem, 2013.07.02 15:43

koktēlnieks Alvis Vitrups

izveidojis jaukus darbus!
Paldies ,lai netrūkst jaunajam koka meistaram interesantu projektu !

pirms 8 gadiem, 2013.06.29 19:55

Žēl gan

Pilnībā izprotu Dzintares k-dzes rūgtumu un aizvainojumu.Solīdi būtu komentāros izlasīt organizatora vai par pasākumu atbildīgās personas loģisku skaidrojumu.Ļoti žēl, ka greznajiem Nīcas brunčiem pēc tik liela paveiktā darba "uzmests"tāds tumšs traips.Bet varbūt vienkārši nezināšana vai pārpratums?

pirms 8 gadiem, 2013.06.29 20:23

Te vēl nav.

Atbalstu Ausmas kundzi un Nīcas etnogrāfijas kolektīvu. Daudz pūļu un spēka ir pielikts,lai celtu godā Nīcas novada kultūrvēsturiskās vērtības. Dažādos pasākumos tika izdziedātas no vecmāmiņu pūra lādēm celtās dziesmas ar lepnumu izrādot savus ļoti senos ar mīlestību un cieņu saglabātos krāšņos Nicas tautastērpus. Labāk lai ir vairāk smaidu,lai vairāk labu darbu,kas veltīti citiem.Lai ir gaišs un mīlestības pilns šis Dziesmusvētku laiks.

pirms 8 gadiem, 2013.06.29 21:46

a

Skaisti, kaut tik mēs mācētu to visu nosargāt no vandāļiem.

pirms 8 gadiem, 2013.06.29 21:53

no malas

Esmu novērojis - kas pats par varītēm raujas tikt ievērots un cildināts, parasti netiek no ļaudīm īsti labi ieredzēts. Mūspusē saka - plātās kā krekls. Patiesa pieticība un biklums ir rota.

pirms 8 gadiem, 2013.07.01 12:59

kaimiņ,

nav ,nav tiesa-Rucava , Bārta un Nīca skanīgākas!
Ja kas,. runa ir par tautas tērpiem un to vēsturi.
Lai, lai plīvo Nīcas, Rucavas un Bārtas brunči un lai skan dziesma !
Ne jau kultūrā jāienes skaudība un nenovīdība !
Cildināsim to ,kas cildināms!

pirms 8 gadiem, 2013.07.01 23:07

Nīcā