Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Etnogrāfiskie ansambļi atgriezušies no festivāla ''Baltica''

No 16. līdz 21. jūnijam jau vienpadsmito reizi notika krāšņi svētki – festivāls ''Baltica'', kura tēma šogad bija ''Jāņi. Ziedēšana''. Svētkos piedalījās abi mūsu novada etnogrāfiskie ansambļi – katrs savā vietā un laikā. Otaņķnieki uzstājās visās festivāla dienās dažādās vietās, nīcenieki – trīs dienas, pastāstīja Nīcas novada sabiedrisko attiecību speciāliste Gunita Šime un Otaņķu etnogrāfiskā ansambļa vadītāja Solveiga Pētersone.

16. jūnijā koncertzālē "Rīga" notika muzikantu un teicēju koncerts. Tur braši izskanēja Nīcas saucējas Veltas Maļikas varenā balss. Nīcas etnogrāfiskais ansamblis uzstājās ar dziesmu "Nāk rudentiņis, būs barga ziema", tālāk sekoja jestras apdziedāšanās dziesmas.

Kolektīva vadītāja Laine Zeile slavēja V.Maļiku: ''Ļoti liels prieks un gandarījums par Veltas sniegumu. Neskatoties uz cienījamiem gadiem, viņa atraktīvi un ļoti labi sevi parādīja.'' Savu programmu Nīcas dziedātāji sniedza arī kanālmalā. Cilvēki piestāja, lai paklausītos. Nīcas krāšņais tautastērps piesaistīja daudzus fotogrāfus. Fotouzņēmumi ar nīceniekiem tagad ir gan japāņu, gan francūžu, gan citu tautību privātpersonu fotogalerijās. Gājiena laikā Nīcas etnogrāfiskie ansamblis dziedāja ziņģes kokles pavadījumā.

Nākošajā dienā bija uzstāšanās Brīvdabas muzeja Kurzemes sētā ne vien ar līgotnēm, bet arī ar ziņģēm, kas ir neatņemama kolektīva dziesmu pūra sastāvdaļa. Pasākuma dalībnieki labprāt pievienojās dziesmām. L.Zeile atzīst, ka programmai ir jābūt daudzveidīgai, lai uzturētu publikas uzmanību.

21. jūnijā nīcenieki sniedza programmu Jūrkalnē, kur pulcējās divdesmit trīs dziedošie kolektīvi. Tās bija norises pie jūras ar saules un jūras dziesmām, uguns rata ripināšanu, saules pavadīšanu un pūdeļa dedzināšanu.


Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis piedalās dižkoncertā ''Dzimtas dziesmas''

Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis folkloras festivālā ''Baltica 2018'' piedalījās piecas dienas, jo bijām aicināti kuplināt vairākus pasākumus.

Atklāšanas dienā, 16.jūnijā, visskaistākais piedzīvojums bija iespēja piedziedāt Rīgas centru no ūdens puses,  stundas garumā līgojot uz plosta Pilsētas kanālā. Interesanti bija tas, ka plosta vadība tika uzticēta nevis kādam no malas, bet mūsu dalībniekam Sandijam, kurš ar atbildību visus dziedātājus bez starpgadījumiem nogādāja izkāpšanas vietā.

Patīkama izvērtās arī abu kanāla malu sadziedāšanās, jo Otaņķu līgo dziesmu dziedāja līdzi arī visa Vidzeme, Kurzeme, Zemgale, Latgale un Rīga. Tad sekoja gājiens, rotaļa pie Brīvības pieminekļa un atklāšanas koncerts, pēc kura kopu vadītājiem sekoja pieņemšana Rīgas pilī pie prezidenta Raimonda Vējoņa. Kā ciemakukuli Otaņķu ansamblis uz pili nesa Alīdas Vārnas un Leldes Jagminas sieto Nīcas drānsieru. Fotogrāfijā ar Valsts pirmo pāri ansambļa vadītāja Solveiga Pētersone kopā ar Krotes folkloras kopas ''Traistēni'' vadītāju Līgu Strēli.

17.jūnijā Etnogrāfiskā Brīvdabas muzeja Kurzemes sētā sadziedājām ar Bārtas, Nīcas un Rucavas etnogrāfiskajiem ansambļiem, bet 18. jūnijā devāmies uz Līgatni, lai kopā ar Igaunijas kopu ''Rēvele'', Ziemeļanglijas ''Dūdalniekiem'' un Viļakas ''Atzeli'' priecētu Līgatnes rehabilitācijas centra iemītniekus, bet vakarā kopā ar ārzemju viesiem no Dienvidkorejas, Ķīnas, Gruzijas, ASV, Polijas, Baltkrievijas, Lietuvas un Igaunijas piedalītos lielkoncertā ''PA-saule ielīgo Līgatnē''.

Visatbildīgākais Otaņķu etnogrāfiskajam ansamblim bija ģimeņu dižkoncerts ''Dzimtas dziesmas'', kurā ansambļa vadītājas ģimene kopā ar Otaņķu etnogrāfisko ansambli stāstīja par dzīvošanu tradicionālajā kultūrā, kā arī izpildīja piecas dziesmas, no kurām trīs tika iekļautas raidījumā, kas tika pārraidīts 21.jūnija vakarā Latvijas televīzijas 1. programmā.

Savukārt ansambļa dalībnieki šajā dienā devās kuplināt Jāņu svinības Rīgā 11. novembra krastmalā, kur vairākkārt uzstājās ar savām līgodziesmām uz divām brīnišķīgām skatuvēm. Noskaņojumu nespēja sabojāt pat vētra, lietus, vējš, pērkons un zibens. Par vakara “odziņu” izvērtās Lienes Ikertes sarūpētais jaunpiena sacepums ar kanēli un cukuru, ar kuru pacienājām tradicionālās kultūras pārstāvjus un citus interesentus. Otaņķnieki sagaidīja uzlecam sauli un devās mājup, tādējādi noslēdzot savu darbošanos šī gada folkloras festivālā ''Baltica 2018''. Uz katru festivāla dienu tika pīti jauni ziedu vainagi, kas lika doties starp koncertiem arī pļavā, lai nodrošinātu visus ar zaļumiem. Vislielākais paldies Nīcas novadam un īpaši Inesei Šalmai par visu praktisko lietu nodrošināšanu, lai mēs varētu darīt savu darbu- popularizēt Nīcas novada Otaņķu pagasta vārdu Latvijā un tālāk plašajā pasaulē. Foto

Dziedošā vasara turpinās

Nīcas etnogrāfiskais ansamblis vēl pošas uz Dziesmu svētkiem Rīgā, bet šovasar uzstāšanās bija arī pašu mājās, kuplinot SIA ''Otaņķu dzirnavnieks'' kolektīva pasākumu.

Arī Otaņķu etnogrāfiskajam ansamblis dosies uz Dziesmu svētkiem, piedalīsies svētku gājienā, 5. jūlijā – tautastērpu skatē, kurā izvirzīti fināla pasākumam ar  jaunajiem vīru un bērnu tērpiem, un Folkloras diena 7. jūlijā, kur uz Vērmaņdārza skatuves Otaņķu etnogrāfiskajam ansamblim uzticēts nodziedāt nelielu programmu un vadīt skatuves norises veselu stundu. Jūlija otrajā pusē otaņķnieki goda viesu statusā aicināti piedalīties starptautiskā folkloras festivālā “Parbeg laivelis” Klaipēdā un uz četrām dienām pametīs Latviju, lai dziedātu un rādītu savas tradīcijas brāļiem Lietuvā.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā