Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darbu sāk Nīcas novada bāriņtiesa; balsojums par kandidātēm saspringts

No 12. jūlija par Nīcas novada Bāriņtiesas priekšsēdētāju sākusi strādāt Iveta Jākobsone. Amatā viņa apstiprināta domes sēdē, kuras laikā deputāti balsoja arī par pārējo bāriņtiesas locekļu kandidatūrām, kas izvērtās visai saspringts process.

No 1. jūlija Nīcas novadā darbu sāka vienotā bāriņtiesa – līdz šim Nīcā un Otaņķos šīs institūcijas darbojās atsevišķi. Jūnija domes sēdē pašvaldības deputāti apstiprināja Nīcas novada bāriņtiesas nolikumu. Jūnijā tika lemts arī par to, ka novada bāriņtiesā darbosies trīs bāriņtiesas locekļi no Nīcas pagasta un divi – no Otaņķu pagasta.

Uz izsludināto Nīcas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja vakanci konkursā pieteikušies deviņi pretendenti, domes sēdē deputātus informēja pašvaldības vadītājs Agris Petermanis. No tiem kā piemērotākā izraudzīta I. Jākobsones kandidatūra, kuru deputāti arī apstiprināja amatā.

Deputātu lēmums par Nīcas novada bāriņtiesas priekšsēdētājas kandidatūru bija vienprātīgs. Taču balsojums par Bāriņtiesas locekļu kandidatūrām izvērtās Nīcas novada domes sēdēm neraksturīgi saspringts.

Visai ātri un bez debatēm deputāti nobalsoja par trīs pārstāvēm, kas darbam bāriņtiesā bija pieteiktas no Nīcas pagasta puses – par pedagoģēm Dairu Eglīti un Antru Šakali, kā arī mediķi Ivetu Peremežu. Savukārt no Otaņķu pagasta uz divām vietām pretendēja trīs kandidātes – pedagoģes Sandra Rāte un Indra Mokorenko, kā arī mediķe Elza Cērpa.

Sēdes vadītājs A. Petermanis ierosināja par šo jautājumu balsot aizklāti, taču pārējie deputāti šo priekšlikumu neatbalstīja. No desmit sēdē klātesošajiem deputātiem par aizklātu balsošanu iestājās tikai pats A. Petermanis, pārējie deviņi deputāti bija pret to.

Pēc tam atklātā balsojumā astoņi deputāti balsoja par E. Cērpas kandidatūru, pieci – par I. Mokorenko, trīs – par S. Rāti. Sēdes noslēgumā atkārtoti izskatot jautājumu, A. Petermanis vēlreiz ierosināja aizklātu balsošanu par divām kandidātēm, kurām pirmajā balsošanas reizē neizdevās gūt nepieciešamo balsu vairākumu. Taču, tāpat kā pirmoreiz, arī sēdes beigās deputāti noraidīja aizklāto balsojumu.

Gan pirms pirmā, gan otrā balsojuma A. Petermanis aicināja deputātus labi apsvērt, kurai no divām pedagoģēm dot priekšroku. Domes priekšsēdētājs norādīja – abas esot “dūšīgas un enerģiskas meitenes”, taču šajā reizē būtu jāpadomā, vai attiecīgajam amatam vairāk nebūtu piemērota S. Rāte, gan nenoniecinot I. Mokorenko spējas un solot atrast tām citu pielietojumu pašvaldības darbā.

Otrajā balsojumā deputātu domas bija mainījušās – par S. Rātes kandidatūru nobalsoja seši deputāti, par I. Mokorenko kandidatūru – trīs deputāti. Līdz ar to kā Otaņķu pagasta pārstāves turpmāk Nīcas novada bāriņtiesā darbosies E. Cērpa un S. Rāte.

Plašāk lasiet trešdienas, 20. jūlija, “Kursas Laika” numurā.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā