Dāņu cūkkopji pārņem vietējos rukšus

Dānijas kapitāla cūkaudzēšanas SIA Nygaard International iegādājusies finansiālās grūtībās nonākušo kompleksu Nīcas rukši un sākusi to attīstīt.

Nygaard International neizslēdz iespēju iegādāties arī citus cūkkopības kompleksus, kas būs nonākuši pārdošanā un kuru cena būs pieņemama, DB pieļāva SIA Nygaard International direktore Aiga Bārdiņa. Uzņēmums pagaidām atteicies no plāniem vairākkārt palielināt apjomus cūkkopības kompleksā Aizputes novada Apriķos.

Darījums par Nīcas novada Bernātos izvietotā cūkkopības kompleksa Nīcas rukši iegādi noticis 2011.gada sākumā. Pērn sākta teritorijas sakārtošana, bet paša kompleksa rekonstrukcijai un attīstībai plānots piesaistīt Eiropas Lauksaimniecības fonda līdzekļus lauku attīstībai (ELFLA). Jau saņemts atbalsts projektam «SIA Nīcas rukši cūku kūts rekonstrukcija, tehnoloģisko iekārtu izbūve». Līdz 2012.gada beigām paredzēts rekonstruēt kūtis un izbūvēt barības cehu. Iecerēts palielināt arī vaislas sivēnmāšu skaitu līdz 800. «Esam Nīcā jau ieguldījuši gan ražošanā, gan noseguši kredītsaistības,» stāsta A. Bārdiņa. Ražošanā ieguldīti ap 200 tūkstošiem latu, kredītsaistību apmērs bijis ap 140 tūkst. Ls. Atbalstam pieteiktais projekts paredz Nīcas kompleksā ieguldīt vairāk nekā miljonu latu.

Savukārt SIA Druvas Unguri īpašnieks Teovils Stengrevičs izpētījis, ka cūkkopības nozarē vietējo uzņēmēju saražotā cūkgaļa nespēj konkurēt ar ievesto gaļu cenu ziņā tāpēc, ka platībmaksājumi Latvijā ir daudz zemāki, bet ārvalstu cūkaudzētāji tradicionāli ir arī zemkopji. «Esmu jau izteicis priekšlikumu Eiroparlamentā – aizstāt tiešos maksājumus ar netiešiem. Lai bagāto valstu zemnieki saņem atbalstu iekārtām, tehnikai, fermu būvei savā zemē, bet nevis naudu, ko ieguldīt Latvijā,» saka Druvas Unguru saimnieks, norādot, ka tad arī vietējā kapitāla cūkkopji varētu pastāvēt un attīstīties.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā