Dakstiņus ziedo paši nīcenieki

Lai varētu atjaunot Nīcas Dižās muižas klēti, ne vienmēr jāmeklē finansējums “no malas”, novadnieki paši gatavi dot savu ieguldījumu, apliecina Nīcas novada projektu koordinatore Liene Otaņķe.

Lai pabeigtu muižas klēts konservāciju, bija nepieciešami seni dakstiņi. Uz sludinājumu vietējā avīzē atsaucās Andris Bumbulis un Artūrs Šķuburs, kuru īpašumā bija klēts saglabāšanai tik nozīmīgie elementi. Viņi, neprasot atlīdzību, tos uzdāvinājuši. “Kā nekā – Nīcas pusē esmu uzaudzis. Gribas, lai kaut kas labs paliek savam novadam,” saka Andris Bumbulis.

Sievas vecāku mājās “Kāšos” Otaņķu pagastā savulaik noņemti dakstiņi no vecās pirtiņas. Bijusi doma, ka tos varētu izmantot, taču tā arī tiem pielietojums līdz šim nebija radies, pastāsta A. Bumbulis. Kad izlasījis sludinājumu, nolēmis tos piedāvāt klēts atjaunošanai.

Pirms tam gan pašvaldības darbinieki izpētījuši, vai tie būs piemēroti šim mērķim. Kad saņemta apstiprinoša atbilde, varējis nodot aptuveni 500 saglabātos dakstiņus. Pēc paveiktā esot laba sajūta, pasmaida A. Bumbulis.
Otrs dāvinātājs bijis Artūrs Šķuburs, kurš klēts atjaunošanai atvēlējis dakstiņus no dzimto “Raiļu” māju sabrukušās pirtiņas Otaņķu pagastā, pastāsta L. Otaņķe.

Ar dāvinātajiem dakstiņiem gan nav pieticis, tāpēc daļu vajadzējis vēl arī nopirkt. Taču celtnes konservācijas darbi jau iegājusi finiša taisnē, līdz februārim šim darbu posmam vajadzētu būt galā, apgalvo L. Otaņķe.

Pievieno komentāru

Nīcā