Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Dabas koncertzāle" – pirmoreiz Kurzemē

Zinātnes, mūzikas, dzejas un vizuālās mākslas pasākums "Dabas koncertzāle", kuru līdz šim varēja apmeklēt Vidzemes pusē, šogad notiks Kurzemē. Pasākumi 6. augustā Nīcas novadā pie Pūsēnu kāpas un 13. augustā Mērsragā tiks veltīti jūras aļģei pūšļu fukam.

"Jau sesto gadu aicinām uz "Dabas koncertzāli". Vietas allaž tiek meklētas atbilstoši galvenajam varonim. Ja tas ir ķērpis, tad meklējam vietas, kur aug ķērpji. Šoreiz tas ir pūšļu fuks, tāpēc meklējām vietu pie Baltijas jūras. Allaž kaut kā sanācis, ka "Dabas koncertzāles" bijušas Vidzemes pusē. Šogad pirmo reizi būsim Kurzemē," stāsta viens no projekta koordinatoriem Rimants Liepiņš.

Stāsts būs trijās daļās
"Dabas koncertzāles" stāstus pasākuma organizētāji sola izstāstīt trijās daļās. Astoņos vakarā sāksies izziņas darbnīcas bērniem un pieaugušajiem. Tajās būs plaša programma. Zinātkārie varēs uzzināt, ko var atrast Baltijas jūrā un kas tajā īpašs. Varēs arī gatavot piespraudi zivtiņas vai putna veidolā, apgleznot lielās smilšgliemenes čaulu, sasiet īstu jūrnieku mezglu. Būs iespēja ielūkoties zemūdens akvārijā, kur tuvumā apskatāmas pūšļu fuka audzes. Vēl pasākuma apmeklētāji interaktīvā veidā varēs iepazīties ar ūdens sāļumu pasaules okeānos un Baltijas jūrā, uzzināt, kā tas ietekmē augu un dzīvnieku valsti. Varēs arī pagaršot jūras ūdeni. Būs padomi praktiķiem, lai vairāk uzzinātu par pūšļu fuka praktisko pielietojumu. Staigājot pa piejūras taku, varēs noteikt jūrmalā augošos augus, izskalotos gliemežvākus.

Pārsteigs ar neierastu skatījumu

Pēc tam no pulksten 21.30 skanēs stāsti un dzeja par Baltijas jūru un pūšļu fuku, to kūrēs Pēters Brūveris. Pulksten 22.30 sāksies muzikālā daļa. Pasākuma režisors Roberts Rubīns sola pārsteigt ar neierastu skatījumu par jūras tēmu, ļaujot apmeklētājiem ienirt Baltijas jūras dzelmē, sēžot uz līdzpaņemtajām segām un piejūrā baudot latviešu oriģinālmūzikas kompozīcijas, kas veltītas dabai.

Mūziķis Ingus Ulmanis atzīst, ka saņemta liela atsaucība un labas idejas no Nīcas novada pašvaldības. Izraudzītā vieta piesaista ne tikai vizuāli, bet arī tehniski tajā būs iespējams nodrošināt, lai pasākums izskatītos un izklausītos krāšņi, priecājas mūziķis. Viņš cer, ka par "Dabas koncertzāli" uzzinās daudz vairāk kurzemnieku nekā līdz šim.

Pasākuma organizatori 20. jūlijā sola ierasties Liepājā kuplākā pulkā un sīkāk izstāstīt par saviem plāniem un praktiskiem jautājumiem – arī par to, kāda būs organizācija, lai "Dabas koncertzālē" iekļūtu. Taču jau zināms, ka ieeja būs bez maksas, vien par diviem gliemežvākiem.

UZZIŅAI
Pūšļa fuks (fucus vesiculosus) ir Baltijas jūrā izplatīta brūna daudzgadīga aļģe, kas aug vidēji 1 līdz 6 metru dziļumā uz cietas, akmeņainas pamatnes, taču var augt pat līdz 15 metru dziļumā. Pūšļu fuka audzes dod patvērumu dažādiem sīkiem organismiem.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā