Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cik maksā atkritumu apsaimniekošana Liepājā un apkaimes novados? Kāpēc ir atšķirības?

Nīcas novadā no 15. maija par atkritumu apsaimniekošanu, proti, par viena kubikmetra izvešanu, būs jāmaksā 25 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN). Tas izraisījis sašutumu iedzīvotājos, kas norāda, ka lēciens pakalpojuma maksas sadārdzinājumā ir ļoti liels un tagad viņi varot lepoties ar dārgākajiem gružiem visā Latvijā. Kāpēc izveidojusies tāda situācija un vai tiešām pakalpojums iedzīvotājiem izmaksās tik sālīti, “Kursas Laiks” veica izmaksu izpēti apkārtējos novados.

Nīcas novada domes izpilddirektors Andrejs Šakals skaidro, ka 2018. gadā organizētajā iepirkumā piedalījās divi pretendenti. Uzvarējušais uzņēmums, kas piedāvāja zemāko cenu, “Clean R” par kubikmetra atkritumu izvešanu piedāvāja cenu 20,66 bez PVN (ar PVN tie ir minētie 25 eiro), bet “Eko Kurzeme” – 21,13 eiro. Pašreiz Nīcas novadā par viena kubikmetra atkritumu apsaimniekošanu maksa ir 16,40 eiro, vienam iedzīvotājam – 3,45 eiro. Pats atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “Clean R” iepriekš medijiem norādīja, ka “izmaksas ir augušas un tarifs līdz šim no tām ir atpalicis”.

Rucavas novada pašvaldībā par gružu savākšanu un izvešanu atbild uzņēmums “Vides pakalpojumi Liepājai”, informē izpilddirektors Edgars Bertrams. Pašreiz viena kubikmetra izmaksas ir 17,05 eiro ar PVN. Iedzīvotājam izmaksas atkarīgas no izvestā atkritumu daudzuma un konteinera lieluma.

Grobiņas novadā atkritumu savākšanu un izvešanu veic uzņēmums “Eko Kurzeme”, cena bez PVN par kubikmetru nešķiroto atkritumu ir 14,21 eiro. Liepājas pilsētas pašvaldības teritorija ir sadalīta divās atkritumu apsaimniekošanas zonās. Pilsētas dienvidu pusē atkritumu apsaimniekošanu veic “Vides pakalpojumi Liepājai” un maksa par kubikmetru 2019. gadā ir 17,05 eiro ar PVN, ziemeļu daļā attiecīgi – SIA “Eko Kurzeme” un 17,19 eiro.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 11. aprīļa numurā!

Pievieno komentāru

Nīcas novadā