Ceturtdien apbalvos veiksmīgāko piekrastes attīstības projektu autorus

Ceturtdien, 18. septembrī, plkst. 11.00 Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā (LLKC) Ozolniekos notiks piekrastes uzņēmēju projektu konkursa laureātu apbalvošana.

Konkurss notiek teritoriju ekonomiskās aktivitātes veicināšanas programmas ietvaros un tā mērķis ir stiprināt un atbalstīt mazo uzņēmējdarbību piejūras teritorijās.
      
Šogad konkursā piedalās 19 dalībnieki, kuri pārstāv deviņus novadus: Mērsraga, Engures, Salacgrīvas, Nīcas, Ventspils, Pāvilostas, Rojas, Rucavas un Limbažu. Galvenās izstrādāto projektu tēmas ir: zivju kūpināšana un degustācijas, zvejošana un tūrisma pakalpojumi, zivju pirmapstrāde un tirdzniecība, zivju kulinārijas ražošana u. c. Dalībniekiem bija iespēja saņemt LLKC bezmaksas konsultācijas attīstības plānu sagatavošanā, ekonomikas un atbalsta saņemšanas jautājumos, kā arī iesaistīties citos Valsts Zivsaimniecības sadarbības tīkla (ZST) pasākumos.

LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja Inita Krivašonoka: „Šis pasākums ir nozīmīgs, jo mudina piekrastes zvejniekus attīstīt savu uzņēmējdarbību. Dalībniekiem ir iespēja saņemt LLKC nodaļu speciālistu konsultācijas un praktiskus padomus, lai izstrādātu biznesa plānus. Konkursa rezultātā veiksmīgākie projekti saņem arī finansiālu atbalstu, kas palīdz attīstīt ražošanu. Tas, ka konkursā dalībnieki piedalās atkārtoti, apliecina, ka līdzdalība bijusi noderīga.”

LLKC un ZST „Piekrastes teritoriju ekonomiskās aktivitātes veicināšanas programmu” sāka 2012. gadā ar mērķi atbalstīt mazos un vidējos piekrastes zvejniekus. Pirmajā gadā konkursā piedalījās tikai rūpnieciskās zvejas nomnieki (zvejnieki, kuriem ir tiesības zvejot Baltijas jūrā un līcī), bet pērn un šogad projektus var iesniegt arī uzņēmēji, kuri nodarbojas ar zivsaimniecību un kuru uzņēmējdarbības teritorija atrodas ne vairāk kā 15 km attālumā no jūras.

Pasākums notiks 18. septembrī, LLKC, Ozolniekos, Rīgas ielā 34. Sākums plkst. 11.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā