Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Burkānu raža pārsteidz pat pieredzējušu zemnieku 2

Nīcenieka Indriķa Tauriņa zemē izaug branga burkānu ražu, bet tās realizācijas grūtības viņā raisa pārdomas par tirgus prioritātēm. “Šķiet, ka latvieši burkānus ēd maz,” spriež saimnieks un iesaka tos patērēt tieši tagad, kad vitamīnu tajos visvairāk.

“Pasakiet, kur lai tos pārdod!” izsaucas Nīcas pagasta ZS “Ritmi” saimnieks Indriķis Tauriņš. 0,7 hektāru laukā viens pie otra rindojas maisi ar brangiem burkāniem, taču pagaidām to galvenās patērētājas esot saimnieka septiņas govis. Veselīgās saknes tiekot dalītas arī radiem un kaimiņiem.

Pavasarī saimnieks uzstājis, ka burkāni jāsēj vairāk. Tas paveikts ar paša pārkonstruētu precīzas izsējas rokas sējmašīnu. “Nu esmu vainīgs,” viņš smej par negaidīti lielo ražu, jo izrādās, ka to nav kur likt.

“Ar to visa tā lieta sākas un beidzas,” saimnieks saka par realizācijas grūtībām. Uz tirgu viņš burkānus vedot ļoti maz, bet bāzēs tos neņemot. Esot ieradies kādas firmas pārstāvis no Rīgas, prasījis tonnu, paņēmis paraugus, bet pazudis. Bāzē Liepājā jau esot pārprodukcija. Lai samaksātu burkānu vācējiem, esot jāiegulda citās jomās iegūtie līdzekļi.  

Plašāk lasiet šodienas, 30. oktobra, "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Balvi

Kas tā pa lietu, ka Jūspusē par lauku problēmām tik maz raksta , varbūt kļūdos ?

pirms 10 gadiem, 2009.11.07 10:09

pārdomām

Kad Jēzus radīja pilnus grozus ar zivīm tie sāka vaimanāt, ka nezinot, kur tik daudz zivju likt.....

pirms 10 gadiem, 2009.10.30 11:30

Nīcas novadā