Bērziņš: pārkāpumi Zaharjina īpašumā ir, Būvvaldei tas bija jāpamana 1

Pēc AS "Liepājas metalurga" līdzīpašnieka Sergeja Zaharjina īpašumā "Marijas" Nīcas novadā šodien, 17. aprīlī, veiktās pārbaudes var secināt, ka būvniecība ir bijusi un dažas Aizsargjoslu likuma prasības ir pārkāptas, apliecina Valsts vides dienesta Liepājas reģionālās vides pārvaldes (LRVP) direktora vietnieks Roberts Bērziņš.

Piektdien, 20. aprīlī, ar īpašnieka pārstāvjiem tiks parakstīts pārbaudes akts. Taču līdz tam vēl no īpašnieka puses tikšot iesniegti daži dokumenti, ar kuriem varēšot apliecināt, ka viņš "neesot tik vainīgs, par kādu publiski tiekot pataisīts," informē R. Bērziņš.

LRVP pārstāvis pauž nožēlu, ka ar informāciju par iespējamiem pārkāpumiem iedzīvotāji vērsušies pārāk vēlu. Likumā ir noteikti termiņi, kurus nokavējot saukt pie atbildības vainīgos par pārkāpumiem vairs nevar. Šādā situācijā drīzāk varot runāt par pseido vides aizstāvjiem nekā patiesu ieinteresētību, uzskata R. Bērziņš. Viņš aicina līdzīgās situācijās savlaicīgi ziņot par iespējamiem pārkāpumiem.

Uz jautājumu, vai arī Būvvaldes pienākums nebija pamanīt neatbilstības likumdošanai, R. Bērziņš atbild: "Būvvaldei tas bija jāpamana".

Plašāk lasiet kādā no nākamajiem “Kursas Laika” numuriem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Nīcas novadā