Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērnudārzu paplašina par saziedoto naudu

Nīcas pagasta pirmsskolas izglītības iestādē “Spārīte” paplašināšanas darbi noslēgušies. Bērnudārzā izveidota jauna grupiņa, kurā vietas ir 26 bērniem.

“Visi būs mūsējie”
Nīcas bērnudārzā jau sāka darboties grupiņa “Kāpēcītis”, kurā mācās četrgadnieki un piecgadnieki no Nīcas, Otaņķiem un Liepājas. Šajā vecuma grupā rindas uz vietu bērnudārzā vairs nav, pastāsta “Spārītes” vadītāja Daira Eglīte. Pēdējos gados visiem pieteiktajiem mazuļiem Nīcā nevarēja nodrošināt vietu. “Tūlīt pēc bērniņa reģistrācijas dzimtsarakstu nodaļā vecāki mazuli piesaka rindā uz bērnudārzu,” pastāsta Nīcas pašvaldības sekretāre Ināra Reķēna.

Kaimiņpagastā – Otaņķos – bērnudārza nav, tāpēc Nīca apkalpo arī kaimiņus. “Vairāki vecāki no Liepājas pacietīgi gaidīja uz vietu pie mums. Tagad paņēmām arī viņus,” apstiprina D. Eglīte.
Noteikumi paredz, ka prioritāte ir vietējo iedzīvotāju bērniem, uzsver Nīcas pašvaldības vadītājs Agris Petermanis un piebilst, ka “pēc apvienošanās visi būs mūsu bērni”.

Krīzi pārdzīvo

Nīcas bērnudārzs krīzes gados ne vien izdzīvojis, bet spējis attīstīties – to pašvaldības vadītājs sauc par D. Eglītes nopelnu. Daudzas pašvaldības bērnudārzus likvidēja, atzīst Liepājas rajona Izglītības pārvaldes priekšnieks Zigmuds Cinkus. Tomēr, kopš izglītības programma paredz obligātu piecgadnieku un sešgadnieku apmācību, visas pašvaldības izveidojušas sagatavošanas grupiņas. “Spārītē” krīzes gados mācījās vien 50 bērnu.

Telpas, kurās iekārtota “Kāpēcīšu” grupiņa, padomju laikos bija mazuļu apdzīvotas. Piebūve uzcelta, jo bērnudārzs nespēja apmierināt pieprasījumu un uzņemt visus bērnus. “Spārīte” pirms trīsdesmit gadiem bija diennakts bērnudārzs, kuru apmeklēja bērni no Kalnišķiem, Pērkones, Jūrmalciema un Otaņķiem. “Tad nāca krīzes gadi,” atceras vadītāja. Strauji samazinājās mazuļu skaits bērnudārzā, un uz “Spārītes” tukšajām telpām pārvietojās bibliotēka. Kad bibliotēkai atrastas citas telpas, grupiņa stāvējusi tukša. “Zināt, kas notiek ar telpām, kuras stāv tukšas? Tās iet bojā. Te viss bija beigts,” situāciju raksturo vadītāja.

Vāc ziedojumus
Pusotrs gads bija vajadzīgs, lai ideja par vēl vienas grupiņas atvēršanu realizētos dzīvē – tagad Nīcas bērnudārzā mācās 119 bērnu.

Naudu telpu remontam un labiekārtošanai D. Eglīte nolēma lūgt, atverot ziedojumu kontu. Atsaucība bijusi liela, un ziedojumu kontā savākti gandrīz 33 tūkstoši latu. Lielāko daļu – 30 tūkstošus latu – ziedojusi organizācija “Daugavas vanagi”, pārējo summu atvēlējuši vietējie uzņēmēji un iedzīvotāji.

“Uzņēmumi, uzzinājuši, ka izmantojam ziedojumu naudu, bija ļoti atsaucīgi,” uzsver vadītāja. Pēc individuālām skicēm SIA “FJ Wood Products” izgatavojusi plauktus, galdus, krēsliņus un divstāvu gultiņas. Savukārt SIA “Kurzemes kvinta” šuvusi gultas veļu un atvedusi dāvanu uz sālsmaizi, bet remontdarbus veikusi SIA “Enno H”.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā