Bērni iepazīst grāmatu pasauli Nīcas pagasta bibliotēkā 1

Kas ir bibliotēka un ko tajā dara? Tas bija pirmais jautājums, ko PII "Spārītes"  otrās grupas bērniem uzdeva Nīcas pagasta bibliotēkas vadītāja Rita Ābelīte. Mazliet apjukuši un samulsuši bērni atbildēja, ka bibliotēkā ir atrodamas grāmatas. 10.janvārī bērniem tika pastāstīts, kas ir bibliotēka un ko bibliotēkā mēdz darīt, vēstīts Nīcas novada mājaslapā.

Nīcas bibliotēkā ir atrodamas ap astoņiem tūkstošiem grāmatu. Tās ir sadalītas pa kategorijām - ļoti plašs ir bērnu literatūras klāsts, kā arī ir grāmatas pieaugušajiem.

Bērni apskatīja grāmatu plauktus, tādu autoru portretus kā Aspazija, Krišjānis Barons, Rūdolfs Blaumanis u.c.. Bērniem tika pastāstīts, ka par grāmatām ir jārūpējas un jāizturas saudzīgi. Dažas grāmatas bērni atpazina, jo tādas ir atrodamas gan mājās, gan arī bērnu dārza grupiņā.

Viesošanās bibliotēkā ļauj bērniem iepazīties ar grāmatu pasauli, kā arī veicināt vēlmi lasīt. Mūsdienās grāmatu lasīšanas tradīcijas mazinās un bērni labprātāk to aizstāj ar televīzijas skatīšanos un rotaļām. Arī jaunās tehnoloģijas ir konkurenti grāmatām.
Ir svarīgi atcerēties, ka grāmatas attīsta lasīšanas prasmi, valodu, atmiņu, radošo domāšanu, analītikas spējas utt. Lasīšana sniedz iespēju labāk mācīties ļoti daudzos priekšmetos un arī pieņemt labākus lēmumus un risināt problēmas dzīvē.

Tāpēc vecāki ir aicināti apmeklēt bibliotēkas, lasīt bērniem priekšā un iesaistīt bērnus lasīšanā. Lasīšana priekšā kaut 15 minūtes pirms miega ir lieliska iespēja pavadīt laiku kopā bērnu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

LASĪTĀJS

VAI TIEŠĀM BIBLIOTĒKĀ NEBIJA ĢĒRBTUVE? BĒRNI AR VISĀM ZIEMAS JAKĀM, BIKSĒM....SAKARSUŠI TAK!

pirms 12 mēnešiem, 2020.01.23 07:05

Nīcas novadā