Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bernātos aizvadīti pirmie Ceriņu svētki

Pēdējā gada laikā pulciņš Nīcas novada Bernātu ciema ļaužu iesaistījušies biedrībā "Mēs Bernātiem". Pērn aktīvisti rīkoja "Staro Bernāti" un Ziemassvētku eglītes iedegšanas pasākumus, bet šajā pavasarī, pašvaldības atbalsta iedrošināti, pirmoreiz savā ciemā organizēja Ceriņu svētkus, kas notika 27. maijā, pastāstīja biedrības valdes locekle Diāna Ansule. “Vietējie zina, ka Bernāti īpaši krāšņi un pievilcīgi ir ceriņu ziedēšanas laikā – jau no senām dienām šajā  piejūras zvejniekciemā katrā sētā un ceļmalā rindām vien kuplo ziedošie krūmi,” pastāsta biedrības pārstāve.

Tad nu, par spīti tam, ka šogad ceriņi saziedēja negaidīti strauji un svētki bija jārada steigā, biedrība "Mēs Bernātiem" 27. maijā, kopā pulcēja pārsteidzoši lielu pasākuma apmeklētāju skaitu. “Pasākumā piedalījās gan bernātnieki, gan vietējie novada ļaudis, gan tālāki un tuvāki viesi. Pulksten 12 no Vizuļu mājām sākās svētku gājiens Nīcas amatierteātra kapelas pavadībā. Gājiena dalībnieki bija uzpucējušies ceriņkrāsu tērpos un, ziedošu ceriņu zariem rokās devās uz svētku norises vietu – pļaviņu pie Pātaru pieturas,” svētku norisi apraksta D. Ansule.
Tur sarīkojuma dalībnieki pulcējās uz kopfoto un visi kopā veidoja ceriņziedu sienu, pie kuras visas dienas garumā varēja nofotografēties. Piedalījās Nīcas amatierteātris ar muzikālo izrādi "Bagātā brūte".

Paralēli izrādei notika mākslas plenērs bērniem mākslinieku Laines Kinstleres, Kristīnes Gundarinas, Agneses Rudzītes un Jāņa Rudzīša vadībā.

"Romantiskākais brīdis svētkos bija svinīgā Ceriņu kāzu ceremonija – sveicām divus pārus. Pēc ceremonijas notika laimīšu meklēšanas konkurss,'' piebilst D. Ansule.

Svētku gaitā notikusi kopīga sadziedāšanās “Vizuļu” draugu pavadījumā, godināja jaunākos un vecākos/pieredzes bagātākos bernātniekus, atraktīvākos gājiena dalībniekus, laimīšu konkursa uzvarētāju un labākos plenēra māksliniekus.

Visas dienas garumā darbojās arī svētku tirdziņš un Laimīgo stūrītis, kurā varēja veldzēties ar Laimīgo ceriņu ledus tēju. "Pasākuma laikā vācām ziedojumus ziedošiem Bernātiem, jeb ceriņu stādu iegādei, kurus stādīsim Bernātu centrā – lai aug, smaržo un priecē mūs un jūs!" uzsver biedrības pārstāve, izsakot pateicību visiem, kas palīdzēja un piedalījās.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā