Bārtas upē pie Lietuvas robežas ūdens līmenis kāpis jau par vairāk nekā trim metriem

Bārtā pie Latvijas un Lietuvas robežas ūdens līmenis kopš trešdienas cēlies jau par 315 centimetriem (cm), liecina Lietuvas Hidrometeoroloģijas dienesta operatīvie dati.

Ūdens līmeņa paaugstināšanās upē turpinās, bet tā kļūst arvien lēnāka. Pašreizējais ūdens līmenis ir aptuveni divus metrus zemāks par šajā vietā reģistrēto absolūto rekordu. Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) datiem vēl otrdien Bārtu pie Dūkupjiem klāja 42 cm biezs ledus. Upē iespējama ledus iešana un ledus sastrēgumu veidošanās.

Jau ziņots, ka LVĢMC novērojumu tīklā straujākais ūdens līmeņa kāpums pagājušajā diennaktī konstatēts Bārtā pie Nīcas novada Dūkupjiem - par diviem metriem. Par 182 cm līmenis cēlās Durbē pie Cīravas, par 100-125 cm - Ventas augštecē, Užavā pie Tērandes un Rīvā Pāvilostas novadā.

Citās Kurzemes upēs, kur LVĢMC veic novērojumus, kā arī Ventas vidustecē un lejtecē ūdens līmenis pēdējā diennaktī kāpa par 30-70 cm. Par 20-40 cm ūdens līmenis cēlās arī Zemgales dienvidu un rietumu daļas upēs. Savukārt Latgales un Vidzemes upēs ūdens līmeņa svārstības pārsvarā ir nelielas un pagājušajā diennaktī nepārsniedza 25 cm.

Piektdienas rītā Kurzemes upēs sasniegtais ūdens līmenis pārsvarā bija mazāks par janvārī reģistrēto maksimumu, vien Durbē pie Aizputes novada Cīravas ūdens līmenis pārsniedza gan pagājušajā mēnesī, gan pēdējos gados reģistrēto maksimālo atzīmi.

Kurzemes un Zemgales upēs tuvākajā diennaktī turpināsies ūdens līmeņa paaugstināšanās, mazajās Kurzemes upēs ūdens līmeņa kāpums kļūs lēnāks, prognozē sinoptiķi.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā