Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Bārtas kartupelī" laivojuši 70 aktīvās atpūtas cienītāji

Sestdienas rītā pie Bārtas ciema tilta piestāja neskaitāmas mašīnas, no kurām apņēmības pilni un priecīgi laukā kāpa laivošanas sacensību „Bārtas kartupelis 2011” dalībnieki. Tāda rosība Bārtas ciema pusē sen nebija manīta. Laivot gribētāju šogad tiešām daudz: 20 kilometrus Bārtas upē veica tieši 70 cilvēku 33 laivās no dažādām Latvijas vietām – Liepājas, Ventspils, Jūrmalas, Rīgas un pat no Valmieras. FOTO var skatīt šeit un arī Nīcas novada mājaslapā.

Lai arī daudzi šaubījās, vai tiešām kāds tik vēlā rudenī dosies laivot, diena bija tiešām izdevusies – rudens krāsas pašā plaukumā, saulīte arī lutināja, tāpēc bija visi priekšnoteikumi veiksmīgai sacensību norisei.

Pirmais finišā parādījās Gatis Krūze savā smailē, kurš viens pats distanci veica 1 stundā un 50 minūtēs. Otrā ekipāžā finišēja māte un 12 gadīgā meita ar komandas nosaukumu „Mošķene un košļene”, kuras bija mērojušas tālo ceļu no Valmieras. Trešie atairēja vietējo blice ar nosaukumu „Pingvīni” kanoe laivā.

Kā parasti, šajās sacensībās tiek pārbaudīta arī dalībnieku erudīcija un precizitāte. Dalībnieki vēl arī atbildēja uz 15 jautājumiem par Nīcas novadu, kā arī uzspēlēja „kartupeļu bimbambolu”, metot kartupeļus maisā. Saskaitot minūtes un punktus uzvarētāju trijnieks katrā no disciplīnām bija šāds:

Kanoe vīri. 1.vieta komandai „Laimonis” (K.Liniņš un A.Priževaitis), otrie – Pētersons un Pētersons no komandas „Cīruļi”, bet trešie – „Uzēd zemi” jeb H.Liniņš un G.Fridrihsons.

Kanoe pāru klasē ātrākie, precīzākie un erudītākie izrādījās Liepājas un Jūrmalas apvienotā komanda „Liepmalas Jūrāji” ar Anitu Kehri un Andri Niedolu laivā. Otrie – Vecbaštiku pāris no Nīcas jeb „Dagmāra”, bet trešie vēl viena starppilsētu apvienība (Liepāja+Rīga+Liepāja) Sarmīte, Roķis un Kupšis ar komandu „Pingvīni”.

Šogad kartupelī kupli bija pārstāvēta smaiļu klase. Pogas visiem izgrieza grobiņnieki no TK Oga Uģis Ostelis un Raimonds Reinis, otrie palika „Feldšerpunkts” ar Rozīti-Neļķi un Plostnieku laivā, bet trešais, distances ātrākā laika īpašnieks, Gatis Krūze. Vēlējāmies īpaši atzīmēt šajā klasē komandu „Pelni”. Laiva finišā piestāja ar no Bārtas izvilktu maliķu tīklu un kāda dabas nedrauga izmestu ledusskapi.

Šogad dalībnieku omulību nodrošināja mobilā Ponijpirts, savukārt Havjera Garsijas gatavotā maltīte ar meksikānisku piesitienu pildīja visu laivotāju vēderus. Pirms sadalīt kartupeļu maisus, kā ierasts tika pasniegts Lielais Ķirbis nominācijā „Mūža ieguldījums...ūdenstūrismā”. Šogad tas pienācās portāla www.udensturisms.lv saimniekam un LČ ūdenstūrismā atjaunotājam Jānim Grīslim. Tā turēt, Jāni!

„Sofijas laivas” saka paldies Nīcas novada domei, īpaši Dacei un Mārim Vecbaštikiem, par atbalstu, biedrībai „Bārtas osta” - par bāzes vietu, Havjeram Garsija – par lielisko maltīti, Ponijpirtij – par siltumu, Gitai Vanagai un Alīdai Vārnai par izstādi „Bārtas upes vēsture” un mūsu uzticamajiem palīgiem – Ingai, Luīzei, Ievai, Indrai, Andrim, Matīsam, Jānim.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā