Ausma Dzintare: "Mums izdevās!" 1

Mirdzas Pabērzas vadītais Nīcas etnogrāfiskais kolektīvs saņēma aicinājumu 16. februārī ciemoties un dziedāt Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē "Arsenāls" izstādes "Maize. Identitāte?" laikā ar tematisku muzikālu programmu par maizes tēmu un par nīcenieku tradīcijām.

Mums tika dota iespēja un mēs to izmantojām. Dziedājām, stāstījām, rādījām Kurzemes puses krāšņumu. Veltas Maļikas garais sauciens vareni izskanēja augstajās "Arsenāla" velvēs, kas skaisti saplūda kopā ar ansambļa sadziedāšanās prieku. Patīkami bija vērot Mākslas Akadēmijas 4. kursa studentu - topošo  mākslinieku ieinteresētību. Pēc sadziedāšanās bija ļoti daudzi jautājumu, bija interese par nelielo ieskatu pagātnē, par saglabāto un par to, ko darām šodien.

Priecēja  sirsnīgā tikšanās ar godājamo mākslinieku Uldi Dumpi un viņa dzīvesbiedri Dainu Dumpi, kā arī mākslinieka ģimenes draugiem - mācītāju Dairu un profesoru Juri Cilni, kuri šobrīd viesojas Latvijā no Sietlas (ASV).

Izdziedot maizes ceļu, klausītājus cienājām ar Grobiņas maizes ceptuvē  "Jūrpils" cepto rudzu maizīti. Paldies "Jūrpils" maizes ceptuves vadītājai Guntai Kārkliņai un visam kolektīvam par dāvāto garšīgo maizīti visos mūsu maizes ceļa pasākumos. Cienājot viesus, maizīte bija saglabājusi rīta cepiena siltumu un Kurzemes puses mīļumu.

Klausītājus cienājām arī ar seno tērpu glabātājas,sirmās nīcenieces Almas Ozolas sieto garšīgo sieru. Esam pateicīgi Kurzemes puses garšīgā siera ražotājiem "Elpa" un personīgi vadītājam Gundaram Sisenim par atbalstu.

Nīcenieces Annas Cērpas adītie cimdi, it īpaši mazie cimdiņi ar Nīcas vārdu, pievērsa skatītāju uzmanību un prieku.

Paldies visiem, kas mūsu braucienu atbalstīja. Tā bija uzdrīkstēšanās, mums izdevās.

Nīcas etnogrāfiskā ansambļa dalībniece, joprojām pūra lādes vēdinātāja Ausma Dzintare

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Nīcas novadā