Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Audēja izrādīs darbnīcu tūristiem, kuri apceļo Kurzemi

Šogad Otaņķu audējas Agras Vaitkus mājās “Splītes” ciemiņu visticamāk būs vairāk nekā citus gadus. Nīcas novada Tūrisma informācijas centra vadītājas Daces Vecbaštikas pierunāta, Agra piekritusi piedalīties Kurzemes Tūrisma asociācijas rīkotajā akcijā “Apceļo Kurzemi", raksta "Kursas Laiks".

Audēja A. Vaitkus uzņems akcijas “Apceļo Kurzemi” dalībniekus, izrādīs savu darbnīcu un pastāstīs tūristiem par aušanas procesu. Šogad akcijas tēma ir “Kurzemes meistarstiķis”.

A. Vaitkus darbnīcā “Splītu” dzīvojamajā mājā ir divas stelles, bet vēl divas ir vasaras darbnīcā, kas iekārtota šķūnī. Tur Agra auž lielos, krāsainos vilnas deķus.

Audējas gada lielākais notikums, raugoties no biznesa viedokļa, ir gadatirgus Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, kas notiek katru gadu jūnija sākumā, un tam meistare gatavojas ļoti nopietni.

“Šajā tirgū cilvēki ierodas jau ar konkrētu mērķi, dodas pie konkrēta meistara, kuru gaida un jau pazīst. Piemēram, viena kundzīte katru gadu pērk pa vienai segai. Jokoju, ka man mājās nav neviena deķa, ko mazbērniem iedot, bet viņai droši vien pilns skapis stāv,” stāsta audēja. Segas nonāk kundzes vasaras mājā Pierīgā, un vēsos vasaras vakaros, sēžot laukā, ģimene tajās esot pieradusi ietīties.

Turpat gadatirgū Agra arī strīdējusies ar Eiropas Parlamenta deputāti Inesi Vaideri, kurai liels tamborēts galdauts šķitis par dārgu. Meistare teikusi, ka parastam strādniekam taču vismaz desmit latus pa dienu maksā un, lai tādu galdautu notamborētu, ir vajadzīgs laiks. “Nu, ja tā rēķina,” sacījusi deputāte, jau piekrītot, ka cena nav nemaz tik augsta. “Bet kā tad lai citādāk rēķina?” piebildusi audēja.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā