Atzinību saņem arī divas saimniecības no Nīcas pagasta

Ar svinīgu ceremoniju Latvijas Valsts prezidenta rezidencē Melngalvju namā jau otro gadu pēc kārtas tika sveiktas skaistākās lauku saimniecības Latvijā. Tās tika noskaidrotas žurnāla IEVAS Māja un piena pārstrādes uzņēmuma Food Union produktu līnijas Mana saime kopīgi organizētajā konkursā “Skaistākā lauku saimniecība 2013”.

“Latvijas skaistums un patiesi latviskais gars mīt lauku sētās, jo lauki ir mūsu valsts pastāvēšanas pamats un Latvijas esības stūrakmens. Tādēļ vislielākais prieks par skaistām un sakoptām lauku saimniecībām, kuras ir labākā no vizītkartēm šim dzīves veidam un veiksmīgai saimniekošanai mūsdienu lauku vidē. Dzīvojot un strādājot laukos, mācot nākamās paaudzes turpināt kopt tēvu tēvu atstāto mantojumu, mēs nododam saviem bērniem arī tautas dzīvesziņu un latvisko darba tikumu. Paldies visiem, kas to dara arī šodien, neraugoties uz urbānās vides lielo ietekmi un spiedienu,” stāsta Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Par “Skaistāko lauku saimniecību 2013” tika atzīta Ločmeļu ģimenes saimniecība “Mazdzērvītes” Kocēnu novadā. Ločmeļu ģimene balvā saņēma goda plāksni, kas apliecina “Skaistākās lauku saimniecības 2013” statusu, apmaksātu braucienu divām personām uz Berlīnes Zaļo nedēļu – pasaules lielāko starptautisko pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādi un citas saimniecībā noderīgas dāvanas.

Par skaistāko laiku saimniecību Manas Saimes draugu balsojumā, kurā piedalījās vairāk nekā 3000 Draugiem.lv lietotāju Mana Saime lapā, tika atzīta Dolmaņu ģimenes saimniecība „Lielkrūzes“ Jaunpiebalgas novadā.

Žurnāla IEVAS Māja specbalvu par vēsturiskās vides apvienojumu ar oriģinālu saimniekošanas ideju saņēma Vjaksu ģimenes saimniecība “Garīkas” Skrundas novadā.

Produktu līnijas Mana Saime specbalvu par dzimtas īpašuma un Latvijas kultūrvides kopšanu saņēma Dolmaņu ģimenes saimniecība „Lielkrūzes“ Jaunpiebalgas novadā.

“Kamēr vien Latvijas laukos vēlēsies atgriezties jaunā paaudze, pastāvēs gan mūsu valsts, gan dzīve laukos, tāpēc žurnāla IEVAS Māja lappusēs lepojamies ar ikvienu ģimeni, kur izaugušie bērni un mazbērni nebaidās darba un vēlas turpināt vecāku un senču iesākto,” tā Tīna Kempele, žurnāla IEVAS Māja galvenā redaktore.

Laureātes:

Mazdzērvītes, Kocēnu novads, Kocēnu pagasts - "Skaistākā lauku saimniecība 2013"

Lielkrūzes, Jaunpiebalgas novads, Jaunpiebalgas pagasts - Skaistākā laiku saimniecība Manas Saimes draugu balsojumā, kā arī specbalvas par dzimtas īpašuma un Latvijas kultūrvides kopšanu saņēmēji

Garīkas, Skrundas novads, Rudbāržu pagasts - specbalvas par vēsturiskās vides apvienojumu ar oriģinālu saimniekošanas ideju saņēmēji

Laureātu saimniecību fotogrāfijas lejupielādējamas šeit: http://failiem.lv/u/fjhgkxr

 
Finālā iekļuvušās saimniecības:

Bērznieki, Salas novads, Salas pagasts

Kangari, Kandavas novads, Cēres pagasts

Lielkrūzes, Jaunpiebalgas novads, Jaunpiebalgas pagasts

Līvmaļi, Nīcas novads, Nīcas pagasts

Lūši, Nīcas novads, Nīcas pagasts

Valmoniras, Ķekavas novads, Ķekavas pagasts

Finālistu saimniecību fotogrāfijas: http://failiem.lv/u/rkhbwja

Pievieno komentāru

Nīcā