Atjauno oriģinālās detaļas

Nīcas vidusskolas direktore Lāsma Petermane iecerējusi skolas vēsturiskajās telpās atjaunot tur esošās oriģinālās iekštelpu durvis ar vairāku lodziņu rūtojumu.

Nīcas skolas ēku pagājušajā gadsimta 30. gados projektējis arhitekts Indriķis Blankenburgs. Viņš ir būvniecības projekta autors vēl vairāk nekā 20 izglītības iestāžu ēkām visā Latvijā, piemēram, Rucavas pamatskolai un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijai.

''Kad kļuvu par iestādes vadītāju, mana vēlme bija tā, ka gribu skolā ''vērt vaļā logus'', tas ir, atjaunot vēsturiskās vērtības, kā oriģinālās durvis un stiklojumu no laikiem, kad skola tika uzcelta. Ārdurvju atjaunošanā pētījām foto­grāfijas, skatījāmies, kādas tās izskatījās vizuāli, grūti bija saprast, kādā krāsā bijušas oriģinālās. Nolēmām, ka tās būs tumši sarkanajā krāsā – tādā kā Latvijas karogs,'' pastāsta direktore. Ārdurvju atjaunošanā iekļauta oriģinālā stiklojuma restaurācija. ''Tagad, nākot lejā pa trepēm, var pa durvju augšējiem stikliem ieraudzīt skolas rožu dobi, redzēt, kāds ārā laiks. Telpas uzreiz kļuvušas gaišākas,'' palepojas L. Petermane.

Stiklojuma atjaunošana plānota arī klašu telpu un gaiteņu durvīs. ''Kādā brīdī, krāsojot durvis, stikli aizkrāsoti ciet. Visticamāk aizsākums meklējams padomju laikos, kad uz koka durvīm kārtu kārtās uzklāja krāsu, pieķerot klāt logu rūtis. Te mēs esam krāsu no logiem atkasījuši, taču pārējām durvīm vēl tas priekšā,'' uzsver direktore, rādīdama durvis, kas ved uz ārdurvīm.

Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Nīcā