Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apkopo Otaņķu vēstures liecības

Nīcas novada Otaņķu pagasta interešu kopa ''Rude'' par godu Latvijas 100. dzimšanas dienai, ko atzīmēs nākamgad, jau šogad Lāčplēša dienā svinīgā pasākumā prezentēs un glabāšanā senlietu krātuvei atdos vērtīgus materiālus. Kopas dalībnieki savākuši Otaņķu pagasta vecākā gadagājuma cilvēku izstāstītos dzīvesstāstus un fotogrāfijas ar bijušajām māju vietām. Latvijas vēsturi veido tās cilvēki, bet novada cilvēki ar savu darbu arī ir vēstures veidošanas līdzdalībnieki, uzsver projekta autori.

Fiksē atmiņas

''Nolēmām, ka par godu Latvijas 100. dzimšanas dienai vēlamies, lai mūsu jaunatne un tie cilvēki, kuri ienākuši dzīvot Otaņķos, uzzinātu vairāk par savas tagadējās dzīvesvietas vēsturi. Tāpēc savā projektā ''Esmu piederīgs šai vietai'' apsekojām vecos pamatiedzīvotājus, kuri vēl dzīvo Otaņķu pagastā savas dzimtas mājās, un aicinājām dalīties ar savu lielo dzīves pieredzi un kultūras mantojumu, kas raksturīgs tikai Otaņķu pagastā,'' projekta aprakstā skaidro dalībniece Biruta Vāgnere. ''Vecākie novada iedzīvotāji ir dzīvā vēsture. Daudzi zina un atceras pirmskara gadus, pēckara periodu, izsūtījumus tālumā, darbu kolhozā. Stāsti ir atmiņas par vēsturiskiem notikumiem,'' ''Kursas Laikam'' norāda kopas vadītāja Aija Šķubure. ''Rudes'' dalībnieces gribot pievērst uzmanību mazajiem Otaņķu pagasta ciemiem, zudušajām mājvietām, vietvārdiem, kas lietoti no seniem laikiem un ko tikai viens otrs seniors savā runā vēl pielieto, sakāmvārdiem un parašām, kas raksturīgas tieši Otaņķiem.

Interešu kopas galvenā vēlme, lai simtgade kalpotu arī par mūsu attieksmes maiņu, lai cilvēki citādāk paskatītos uz savu valsti, veidotos ciešākas savstarpējās attiecības. Katrs no mums ir atbildīgs, kā veidojam Latviju, uzsver projekta autores.

Veido fotoalbumu

''Nīcas novadā atbalstītās mūsu projekta aktivitātes sākās pavasarī, kad taisījām nūjošanas pārgājienu piecarpus kilometru garumā. Tā laikā fotografējām vietas, kur kādreiz atradušās mājas. No dažām pāri nav palicis nekas, ir tikai klajš lauks, par citām liecina lielāki augoši koki,'' bildes raksturo A. Šķubure. No tām sanācis fotoalbums. ''To komplektā ar dzīvesstāstu mapi atdosim senlietu krātuves vadītājai Leldei Jagminai. Viņai interesē vēsture un tas noderēs,'' teic kopas vadītāja.

''Projekta laikā aicinājām arī skolēnus zīmēt un rakstīt par tā nosaukuma tēmu. Noslēgumā aicināsim viņus pašus piedalīties pasākumā, parādīt savu veikumu un domas, cik ļoti un kā viņi jūtas piederīgi savai dzīvesvietai un Latvijai,'' stāsta A. Šķubure. Plānots, ka uz pasākumu ieradīsies iedzīvotāji, kuri intervēti un uzticējuši savas atmiņas, ko nodot tālāk jaunākajai paaudzei.

Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā